9 / 10
از 7 کاربر

تصفیه فاضلاب هوازی

تصفیه فاضلاب هوازی : به طور کلی هدف از تصفیه فاضلاب حذف مواد جامد معلق و مواد آلی موجود در فاضلاب است . آلایند های فاضلاب معمولا شامل مواد آلی ، شویند ه ها ،مواد معلق و شناور و انواع ویروس و باکتریها هستند . تصفیه فاضلاب هوازی یکی از روش های تصفیه بیولوژیکی فاضلاب است . در این روش باکتریهای هوازی موجود در فاضلاب با استفاده از اکسیژن تزریق شده در فاضلاب تکثیر کرده و از مواد آلی موجود در فاضلاب تغذیه می کنند . در تصفیه فاضلاب هوازی برای تکثیر و رشد باکتری های هوازی به فاضلاب اکسیژن ( بوسیله بلوئر و یا هوادهی سطحی ) تزریق میشود . باکتری های هوازی فاضلاب به ذرات مواد آلی موجود در فاضلاب می چسبند و تشکیل لخته می کنند . این لخته ها که شامل هزاران باکتری هستند به صورت شناور در فاضلاب می مانند و سپس در مخزن ته نشینی این لخته ها ته نشین میشوند . تعداد باکتریهای هوازی در فاضلاب به مقدارز مواد آلی و اکسیژن کافی و کامل بستگی دارد . برای رسیدن به این هدف باید با کمک بلوئر و یا هوادهی سطحی به فاضلاب اکسیژن تزریق شود . باکتریهای هوازی برای حفظ خود علاوه بر اکسیژن و مواد آلی کربن دار به مواد آلی ازت دار و فسفات دار نیاز دارند . مقدار ازت و فسفر مورد نیاز باکتریهای هوازی حدود 5 و 6/1 درصد مقدار BOD است . در فاضلابهای شهری و خانگی مواد آلی کربن دار به مقدار کافی وجود دارند اما در فاضلابهای صنعتی کارخانه ها مواد آلی ازت دار و فسفر دار کم است بنابراین برای بالا بردن راندمان فاضلاب صنعتی کارخانه ها آنها را با فاضلاب بهداشتی مخلوط و یا به فاضلاب صنعتی ازت و فسفر اضافه می کنند .

 

انواع کاربرد تصفیه فاضلاب به روش هوازی : از تصفیه فاضلاب بیولوژیکی فاضلاب به روش هوازی در تصفیه فاضلاب شهری ،خانگی و تصفیه فاضلاب صنعتی ، تصفیه فاضلاب مراکز بیمارستانی ،تصفیه فاضلاب صنایع نساجی،تصفیه فاضلاب کشتارگاه ،تصفیه فاضلاب صنایع غذایی ، تصفیه فاضلاب دامپروری و ...

انواع روش ها و فرآیند های  تصفیه فاضلاب هوازی   :  برای تصفیه فاضلاب فرآیند های مختلفی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

تصفیه فاضلاب با فرآیند لجن فعال (Activated Sludge)

تصفیه فاضلاب با فرآیند هوادهی گسترده EAAS(Extended Areation Activated Sluge)

 تصفیه فاضلاب با فرآیند راکتور بیو فیلم با بستر متحرک MBBR(Moving Bed Biological Reactor)

تصفیه فاضلاب با فرآیند راکتور بیولوژیکی MBR (Membrane Bioreactor)

 تصفیه فاضلاب با فرآیند راکتورناپیوسته متوالی SBR(Sequence Batch REACTOR)

تصفیه فاضلاب با فرآیند رشد چسبنده IFAS (Integrated Fixed Film Activated Sludge)

قیمت تصفیه فاضلاب هوازی :  قیمت تصفیه خانه فاضلاب به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند میزان آلودگی فاضلاب ، حجم  فاضلاب ، استاندارد خروجی فاضلاب برای مصرف  ، سازنده تجهیزات وارداتی ،  فرآیند طراحی شده برای تصفیه خانه فاضلاب و ...شرکت زرین آب پایه ژرف یکی از شرکتهای معتبر و با سابقه در عرصه طراحی و ساخت و نصب سیستم های تصفیه فاضلاب و ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی همواره آماده ارئه بهترین خدمات و با رعایت بالاترین استاندارد برای مشتریان خود می باشد .  

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :