9 / 10
از 31 کاربر

سیستم تصفیه آب

 

 

سیستم تصفیه آب چیست

تامین و تصفیه آب سالم یکی ازضروریات برای حیات و مصارف انسان و دیگر موجودات میباشد . تصفیه آب حذف مواد شیمیایی ، مواد جامد معلق ، مواد جامد محلول ، گازها و آلوده کننده های بیولوژیکی است اغلب آب برای مصارف انسان تصفیه و گندزدایی میشود تصفیه آب برای مصارف دیگری مانند صنایع فولاد سازی و صنایع دارو سازی و کارخانجات صنعتی و غیره انجام میشود . امروزه به دلیل افزایش جمعیت و افزایش مصرف آب، و افزایش شهر سازی و افزایش صنایع آلوده کننده آب و ... همگی از عوامل نابوده کننده چرخه منظم آب در سطح جهان است .

مراحل اصلی و رایج در تصفیه آب شهری  :

منابع آب آشامیدنی میتواند دارای آلودگی باشد و سبب بیماریهای مختلف شوند 

1-انعقاد و لخته سازی : انعقاد و لخته سازی رایج ترین مرحله در تصفیه آب است که در این مرحله مواد شیمیایی منعقد کننده و کمک منعقد کننده به آب اضافه میشود .

2-رسوب گذاری : فلاک های تشکیل شده به دلیل وزن آن به کف مخزن ته نشینی رسوب میکنند که به این مرحله رسوب گذاری میگویند .

3- فیلتراسیون : پس از ته نشینی فلاک ها در کف مخزن ته نشینی آب شفاف خارج شده از فیلتر هایی با بستر مختلف مانند : سیلیس ، انتراسیت ، کربن ، عبور میکنند تا ذرات محلول در آب مانند گرد و غبار ، انگل ها و رنگ و بو و ... را از بین ببرند .

4-ضد عفونی : پس از عبور آی از فیلتر ممکن است آب حاوی انگل ، باکتری ، ویروس های مختلف ، در آب وجود داشته باشد که در این مرحله آب بوسیله موادی مانند کلر و آب ژاول  ضد عفونی میشود .

پارامترهای مورد نیاز جهت تعیین کیفیت آب : پارامتر های کیفیت آب شامل ویژگی هی فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی است .

 اکسیژن خواهی بیولوژیکی ( BOD): اندازه گیری مقدار غذا برای باکتری هاست که در آی یافت می شود باکتری ها لز مواد آلی در عمل تنفس استفاده میکنند و اکسیژن را از آب حذف می کنند آزمایش تست اکسیژن خواهی بیولوؤیکی بیانگر این است که چه مقدار مواد زاید قابل تجزیه معمولا از مواد زاید آلی مثل برگ ها و زایدات چمن ،کود تشکیل شده است به عبارتی اکسیژن خواهی بیولوژیکی مقدار اکسیين مولکولی مورد نیاز جهت اکسیداسیون بیولوژیکی مواد آلی موجود دز اب میباشد .

اکسیژن محلول (DO):اندازه گیری میزان اکسیژن موجود در محیط های زیستی آبی است که در دسترس ماهی ها و بی مهرگان و همه حیوانات  موجود درر آب است . سطح پایین اکسیژن محلول در آب نشانه آلودگی احتمالی است و یک عامل مهم در تعیین کیفیت آب ، کنترل آلودگی و چندین فرایند تصفیه میباشد 

کلی فرم های مدفوعی:کلی فرم ها  باکترهایی هستند که در دستگاه گوارشی  انسان و حیوانات یافت می شود . و آب دریافت کننده فاضلاب های انسانی و حیوانی اولین منبع بیماریهای قابل انتقال توسط آب است .یکی از اولین مراحل آزمایش آب برای منابغ آب آزمایش باکتری کلی فرم است .اگر موجودات بیماری زا در منبع آب وجود داشته باشند نمی توان از طریق نگاه و طعم و بو تشخیص داده شوند . در مراکزی که از آب چاه برای مصارف خود استفاده می کنند باید حدلقل سالی یکبار آب خود را از نظر باکتری کلی فرمی بررسی کنند .

نیترات: بیشتر آبهای سطحی کمبود نیترات دارند،مهمترین منبع نیترات ،اکسیداسون بیولوؤیکی مواد آلی نیتروؤن دار میباشد که از فاضلاب ها و پساب های صنعتی وارد منابع آبی می شوند . نیترات ها می توانند برای انسان مضرباشند زیرا در روده تبدیل نیتریت شده و توانایی گلبولهای قرمز در حمل اکسیژن تاثیر می گذارند .

PH: مقیاسی برای تعیین میزان اسیدی یا بازی  بودن یک محلول است. هرچه محلولی اسیدی تر باشد عددPH کوچکتر، و هر چه بازی تر باشد عدد pH بزرگتری خواهد داشت.  آب های حاوی الودگی آلی طبیعتا توجه مل را به مقدار اسیدی آب جلب خواهد کرد و آب با PH،7 طبیعی بررسی شده است .

کل جامدات محلول (TDS):اندازه گیری مواد جامد محلول در آب میباشد که شامل نمک ،بعضی مواد آلی و رنج وسیعی از نوتریت ها که مواد سمی هستند . سطح ثابتی از مواد معدنی در آب برای زیست در محیط های آبی ضروری میباشد .

توتال فسفات: فسفات ها ترکیباتی شیمیایی هستند که از اکسیژن و فسفر ، که آنها برای رشد گیاهان و حیوانات لازم هستند ساخته میشود فسفات ها در آب به اشکال و فرم های زیادی میتوانند باشند بنابراین توتال فسفات کل مقدار فسفات بالقوه موجود در منابع آب را تخمین می زند .

کدورت: کدورت اندازه گیری شفافیت و پراکندگی نور در یک ستون آب که در نتیجه مواد معلق مانند خاک و گل و لای و ذرات رس  بوجود می آید . کدورت بالا ظاهر آب را کدر میسازد .

 تجهیزات و دستگاهها در رشتـه تصفیـه آب :

 عناوین دستگاه ها و تجهیزات شرکت زرین آب ژرف برای  تصفیۀ فیزیکی ، شیمیایی ، میکروبی و حذف گازهای محلول در آب برای مصارف صنعتی و انسانی .

1- طراحی و ساخت سیستم تصفیه آب اسمز معکوس RO

2-طراحی و ساخت فیلتر های شنی تحت فشار عمودی و افقی با ظرفیت های مختلف

3- طراحی و ساخت فیلتر های آنتراسیتی – شنی تحت فشار عمودی با ظرفیت های مختلف

4- طراحی و ساخت فیلتر های کربنی تحت فشار عمودی با ظرفیت های مختلف

5- طراحی  و ساخت انواع سیکلون ها

6- طراحی و ساخت انواع همزن های دور تند (فلاش میکس )

7-طراحی و ساخت فلوکولاتور

9- طراحی و ساخت سختی گیر فلزی و FRP با ظرفیت های مختلف

10-طراحی و ساخت انواع کلاریفایر (زلال ساز) برای بخش ته نشینی

11- طراحی و ساخت دیو نایزر

12- طراحی و ساخت پکیج تزریق کلر

13- طراحی و ساخت دستگاههای ازن و UV

14 ـ طراحی و ساخت دستگاه های دی اریتورها

15 ـ طراحی و ساخت دستگاه های «دگازیفایر»

16 ـ ساخت انواع «مخزن های تحت فشار» با ورقهای «Carb. Steel» و «St.Steel» .

17 ـ ساخت و تحویل انواع آب پخش کنهای فیلتر شنی و سختی گیر  از جنس پلی پروپیلن

18 ـ تهیه و تحویل انواع رزینهای سختی گیر ، سیلیس در سایزهای مختلف  ، آنتراسیت ، کاربن اکتیو ، کلر ، پلی الکترولیت و  پلی آلومینیوم کلراید و ...

1مجموع 5 محصول
سختی گیر رزینی 810000 گرین

سختی گیر رزینی 810000 گرین

سختی گیر رزینی 810000 گرین
فیلتر شنی فلزی قطر 270 سانتی متر

فیلتر شنی فلزی قطر 270 سانتی متر

فیلتر شنی فلزی عمودی قطر 270 سانتی متر
سختی گیر رزینی 600000 گرین

سختی گیر رزینی 600000 گرین

شرکت زرین آب پایه ژرف سازنده دستگاه های سختی گیر رزینی از ظرفیت 30000 گرین تا 3600000 گرین جهت استفاده در تصفیه خانه های شهری ،کارخانجات، و...جهت جداسازی املاح کلسیم و منیزیم موجود در آب
فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر

شرکت زرین آب پایه ژرف طراح و تولید کننده انواع فیلتر های شنی صنعتی و استخری با بهترین متریال و کمترین قیمت
1مجموع 5 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :