10 / 10
از 1 کاربر

پل لجن روب رفت و برگشت

پل لجن روب رفت و برگشت اتوماتیک : پل لجن روب رفت و برگشت جهت استخر های ته نشینی که به صورت مستطیلی طراحی شده اند نصب می شوند . پل لجن روب رفت و برگشت در عرض مخزن بتنی نصب شده و روی ریل راه آهنی و یا چهار پهلو حرکت می کنند . مخزن جمع آوری لجن در انتهای مخزن بتنی وجود دارد و تیغه های لجن روب متصل به پل با حرکت پل لجن ها را از کف مخزن به سمت چاله لجن هدایت می کند . پارو های  لجن روب دارای لاستیک های مخصوص و ضد سایش هستند و روی هرتیغه چند چرخ از جنس پلی آمید و یا پلی اتیلن برای حرکت بهتر پاروهای لجن روب تعبیه شده است .  سرعت حرکت پل رفت و برگشت بسیار آرام بوده و معمولا دور خروجی الکتروموتور گیربکس جهت حرکت پل بین 2 الی 5 دور در دقیقه انتخاب می شود .

بخشهای پل لجن روب رفت و برگشت  :

1-فریم اصلی پل که معمولاد از ناودانی و یا ورق خم شده به صورت ناودانی ساخته می شود ، سایز ناودانی و ضخامت آن بستگی به عرض مخزن دارد

2-سیستم حرکت پل رفت و برگشت   : ارابه حمل کننده پل که دارای چرخهایی از جنس چدن است و الکتروموتور گیربکس و میکروسویچ روی آن قرار می گیرد .

3-بازوی پاروی لجن روب : این بازو ها از یک طرف بوسیله یاتاقان به فریم اصلی پل و از طرف دیگر به پارو های لجن روب متصل هستند و معمولا از لوله ساخته می شوند .

4-پاروی لجن روب : پاروی لجن روب که در کف مخزن بتنی قرار دارد و وظیفه آن جمع آوری لجن های موجود در کف مخزن و انتفال آنها به سمت چاله لجن است .

نحوه کار پل لجن روب رفت و برگشت  : پل های لجن روب زمانی که از ابتدای مخزن شروع به حرکت می کنند پارو های لجن روب پایین بوده و لجن های ته نشین شده از کف مخزن را جارو می کند زمانی که تقریبا به انتهای مخزن و یا چاله لجن رسید میکروسویچ روی ارابه به تابلو فرمان داده و الکتروموتور گیربکس تیغه های لجن روب را بالا آورده و حرکت پل برعکس شده و به ابتدای مخزن ته نشینی باز می گردد .

قیمت  پل لجن روب رفت و برگشت  : قیمت پل های لجن روب رفت و برگشت به اندازه پل و ضخامت و جنس ورق های استفاده شده در آن ، توان الکتروموتور گیربکس و کشور سازنده آن و ... بستگی دارد .

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :