10 / 10
از 5 کاربر

هیدروسیکلون

هیدروسیکلون : معمولا در مکان هایی که برای تامیین آب از چاه استفاده می کنند و بوسیله پمپ آب های زیر زمینی انتقال می یابد ، آب حاوی ذرات ماسه و مواد جامد معلق است که به راحتی بوسیله هیدروسیکلون حذف می شود .  نحوه کار هیدروسیکلون بسیار ساده و بدون نیاز به اپراتور و مصرف برق و مرقون به صرفه برای تصفیه فیزیکی آب هستند . سیال از قسمت استوانه ای شکل وارد شده و به صورت مارپیچی و گریز از مرکز باعث ایجاد گرداب می شود و ذرات شن و ماسه که چگالی بیشتری نسبت به آب دارند در قسمت مخروطی شکل ته نشین شده و وارد مخزن جمع آوری شده و بعد از مدتی بوسیله شیر که در انتهای این مخزن وجود دارد تخلیه می شود و آب بدون ذرات معلق از قسمت بالای مخرن خارج می شود . همانطور که گفته شد هیدرو سیکلون یک جدا کننده ذرات جامد معلق براساس چگالی است . هیدرو سیکلون ها شامل بخش استوانه ای و یک بدنه مخروطی هسنتد و در قسمت پایین مخروط نیز یک مخرن کوچک جهت جمع آوری و تخلیه ذرات شن و ماسه و یا ذرات معلق جامد وجود دارد .

کاربرد های هیدروسیکلون  : هیدرو سیکلون امروزه به عنوان یک دستگاه ساده به طور وسیعی در صنایع مختلف استفاده می شوند . هیدرو سیکلون در صنایع فرآوری مواد معدنی ، صنایع شیمیایی و غذایی ، صنعت تصفیه آب و ... استفاده می شوند .

قیمت هیدرو سیکلون  : قیمت هیدروسیکلون به جنس و ضخامت ورق های مورد استفاده و ظرفیت آن بستگی دارد بطور مثال در صورتیکه در ساخت هیدروسیکلون از ورق استنلس استیل استفاده شود قیمت دستگاه بسیار گران از استفاده از ورق فولادی است .

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :