10 / 10
از 18 کاربر

هوادهی سطحی مکانیکی

هوادهی سطحی مکانیکی 

وظیفه اصلی هوادهی سطحی تهیه و رساندن اکسیژن برای میکروارگانیسم های سیستم لجن فعال است . شرکت زرین آب ژرف با تجربه طولانی می تواند تمامی سفارشات درزمینه طراحی و ساخت و نصب انواع هوادهی سطحی ثابت و شناور را با اطمینان و بهترین کیفیت تحویل نماید . 

در هوادهی سطحی مقدار هوائی که وارد فاضلاب میشود تابعی از قطر توربین ،شکل توربین ،تعداد و سرعت آنها بر حسب دور در دقیقه و مقدار فرورفتن توربین در فاضلاب است . هوادهی سطحی دور کند در دو نوع هوادهی سطحی شناور و هوادهی سطحی ثابت هستند.

هوادهی سطحی شناور دور کند :یکی از مهترین ویژگی این نوع هوادهی این است که میتواند بر روی سطح فاضلاب شناور باقی بماند و با پایین و بالا آمدن سطح فاضلاب تغییری در عملکرد آن بوجود نمی آید .

 

مزایای هوادهی سطحی شناور دور کند:

1-عمر طولانی

2-مصرف کم انرژی

3-نصب آسان و شناور بودن

4-اختلاط و اکسیژن رسانی بالا

5-هزینه کم و آسان بودن بهره برداری و نگهداری

بخش های مختلف هوادهی سطحی شناور:

1-توربین : توربین هوادهی سطحی می تواند فلزی و یا از جنس فایبر گلاس طرح     FENWICKانتخاب شود .

2-مخزن های شناور کننده هوادهی سطحی : سه عدد مخزن که معمولا فلزی ساخته میشوندو وظیفه شناور سازی هوادهی سطحی را بر عهده دارند .

3-سیستم محرکه هوادهی سطحی :  الکتروموتور گیربکس دائم کار 

4-گلدانی : شامل پوسته از جنس چدن و یا فلز ،بلبرینگ ،رولبرینگ ، کاسه نمد و درپوش و شفت انتقال نیرو از گیربکس به توربین است و وظیفه گلدانی جلوگیری و تحمل بارهای شعاعی و بارهای محوری است .

5-بازوی اتصال از محل استقرار هوادهی سطحی به مخزن های شناور کننده

6-صفحه فولادی جهت اتکا و استقرار الکتروموتورگیربکس

7- پیچ های تنظیم ارتفاع

طریقه نصب هوادهی سطحی دور کند:این نوع هوادهی ها معمولا به دو صورت در مخزن هوادهی نصب می شوند 

1-بصورت شناور : هوادهی سطحی بوسیله سه بازو که معمولا از لوله ساخته میشوند به سه عدد مخزن شناور کننده متصل میشوند و روی سطح فاضلاب شناور می مانند .

2-بصورت ثابت : این نوع هوادهی ها که به هوادهی سطحی ثابت معروف هسنتد بر روی یک پل فلزی و یا بتنی نصب می شوند و میتوان تا حدودی محل استقرارالکتروموتور گیربکس و گلدانی و توربین را بوسیله پیچ های رگلاژ تعبیه شده روی صفحه فولادی بالا و پایین آورد .

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :