9 / 10
از 16 کاربر

لجن روب مکانیکی

لجن روب های مکانیکی

بهترین روش برای جلوگیری از تجمع مواد جامد و لجن  در مخزن ته نشینی با استفاده ازلجن روب مکانیکی که اصطلاحا به پل های کلاریفایر معروف هستند استفاده میشود . در مخزن های ته نشینی پس از رسوب گذاری و ته نشین شدن لجن در کف مخزن توسط لجن روب های مکانیکی جمع آوری و به سمت چاله لجن هدایت می شوند .شرکت زرین آب ژرف سازنده و طراح انواع سیستم های تصفیه آب و فاضلاب میتواند تمامی سفارشات را در زمینه طراحی و ساخت انواع لجن روب های مکانیکی را با بهترین کیفیت و بالاترین استاندارد اجراء نماید .

انواع مخازن ته نشینی :

مخازن ته نشینی را میتوان به صورت مستطیلی و دایره ای طراحی و اجراء نمود که هر یک نیز میتواند مجهز به پل کلاریفایر ثابت و نیم پل کلاریفایر دوار و یا پل لجن روب رفت و برگشت اتوماتیک باشد .

مخزن ته نشینی دایره ای مجهز به پل لجن روب مکانیکی :

برای مجهز کردن مخازن ته نشینی دایره ای شکل به پل کلاریفایر (لجن روب مکانیکی ) دو روش متداول است در روش اول استفاده از پل کلاریفایر ثابت که بر روی دیوار مخزن ته نشینی نصب می شود و به وسیله یک محرکه مرکزی و شفت مرکزی ، تیغه های اسکراپر لجن را به سمت چاله لجن که در مرکز قرار دارد هدایت میکند روش دیگر استفاده از نیم پل گردان لجن روب است .

 

مخزن ته نشینی مستطیلی :

مخازن ته نشینی مستطیلی که برای تصفیه خانه های کوچک استفاده میشود لجن ها پس از ورود به این مخزن ته نشین شده و بوسیله پل های لجن روب مکانیکی رفت و برگشت و یا بوسیله لجن روب تسمه ای که در طول مخزن زنجیر به تیغه هایی که معمولا از جنس چوب انتخاب میشوند وظیفه تراشیدن لجن و انتقال آن به چاله لجن را بر عهده دارند.

بخشهای پل لجن روب :

1-بدنه پل : بدنه پل لجن روب معمولا از ناودانی و یا ورق خم شده از جنس کاربن استیل St37   به  شکل ناودانی ساخته میشود .

2-سیستم حرکت پل کلاریفایر  : شامل ارابه حمل کننده از جنس ورق St37 و دو عدد چرخ لاستیکی  مناسب جهت چرخش پل و جلوگیری از فشار بیش از حد بر روی اسلیپ رینگ

3-محرک پل : شامل یکدستگاه الکتروموتورگیربکس با 5دور در دقیقه و با توان مناسب 

4-بازوی لجن روب : که معمولا از لوله ساخته میشود و از یک طرف به زیر پل متصل است و از سوی دیگر به تیغه های لجن روب

5-تیغه لجن روب : تیغه لجن روب ساخته شده از ورق استنلس استیل 316 همراه با لاستیک با ضخامت 20 میلیمتر و چرخ های هدایت کننده

6-تیغه کفاب روب (Skimming Blade) : که برای جمع آوری  مواد سبک شناور و کفاب روی مخزن ته نشینی استفاده میشود .

7-مخزن جمع آوری کفاب (Scum Box)

8-اسلیپ رینگ با کلیه متعلقات

9-رولبرینگ کف گرد مرکزی جهت چرخش پل

10-تابلو برق

قیمت پل لجن روب :

قیمت پل لجن روب به عواملی مانند جنس بدنه ،تیغه های کفاب روب ،تیغه لجن روب ، توان و کشور سازنده الکتروموتورگیربکس ،رولبرینگ مرکزی و ... بستگی دارد. شرکت زرین آب ژرف همیشه می کوشد در پیشنهاد های فنی خود تمام مشخصات را با جزئیات سفارش به کارفرما اعلام نماید تا از ابهامات جلوگیری بعمل آید .

 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :