9 / 10
از 6 کاربر

فیلتر شنی فلزی

 

فیلترشنی فلزی : فیلتر شنی فلزی که از ورق آهن کاربن استیل St37  و یا A514  و یا از ورق های گالوانیزه ساخته میشود . مقاومت بالا و کیفیت بهتر خروجی نسبت به فیلتر های FRP از مزایای فیلتر شنی فلزی است . فیلتر شنی فلزی را می توان با ظرفیت های مختلف طراحی و تولید نمود .

فیلتر شنی فلزی چیست

 دستگاهی با کارایی بسیار بالا و ساده جهت حذف مواد معلق در آب است و می تواند کدورت و TSS سیال را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد . جهت حذف مواد معلق آب از بالای فیلتر شنی وارد میشود و توسط بستر سیلیس داخل دستگاه جذب میشود و سپس آب تمیز از فیلتر خارج می شود .

مشخصات فنی فیلتر شنی فلزی تحت فشار:

بدنه این فیلترها ، استوانه‌ای شکل و از جنس فولاد بر اساس استاندارد‌های معتبر ساخته شده است و  و دو عدد عدسی در بالا و پایین فیلتر شنی وصفحه نازل پلیت که در پایین مخزن قرار دارد و نازل های پلی اتیلن و یا برنجی بر روی آن بسته می شوند همچنین  دارای دو عدد دریچه بازدید بوده و برای جلوگیری از خوردگی ، کلیه سطوح در تماس با آب توسط  دو لایه رنگ زینک ریچ  اپوکسی و کلیه سطوح بیرونی دستگاه  توسط رنگ  زینک ریچ روغنی و اپوکسی میانی و پلی اورتان   پوشش داده می‌شود. 

 قسمت های مختلف فیلتر شنی فلزی :

1-ورق های فولاد ی: جنس و ضخامت ورق های فولادی مصرفی در ساخت فیلتر شنی یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت تمام شده فیلتر شنی محسوب می شود . بنابراین برای خرید فیلتر شنی فلزی حتما به جنس و ضخامت ورق توجه کنید .

2-نازل فیلتر شنی : سایز نازل فیلتر شنی ½ تا 1 اینچ است و روی صفحه نازل پلیت بسته میشود و برای جلوگیری از خروج سیلیس و جمع آوری و انتقال آب تصفیه شده از وظایف مهم آن است .

3-شیر های فیلتر شنی : معمولا چهار عدد شیر جهت قطع و وصل جریان و انجام بکواش روی فیلتر شنی فلزی وجود دارد که با توجه به ظرفیت فیلتر شنی متغییر است .

4-لوله و فلانج : وظیفه آنها انتقال آب به ورودی و خروجی و بکواش و اتصال شیر آلات روی دستگاه است .  

مزایای استفاده از فیلتر شنی فلزی :

1-برای جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی ورق های فولادی استفاغده شده در فیلتر شنی فلزی می توان آنها را سند بلاست کرد و با رنگهای زینکریچ و اپوکسی پوشش داد .

2-به راحتی می توان نازل های دورن فیلتر را تعویض کرد .

3-دارای فلانچ منهول و فلانچ برای تخلیه سیلیس هستند .

4-دارای فشار تست و طراحی بین 0 تا 10 بار است .

5- دارای صفحه نازل پلیت است و تعداد نازل ها 55 عدد به ازای هر متر مربع است 

6-کنترل فیلتر های شنی فلزی جهت بکواش و یا در سرویس قرار گرفتن می توان از شیرهای دستی و برقی استفاده کرد .

7-تخلیه و تعویض سیلیس و آنتراسیت در فیلتر های شنی فلزی بسیار آسان است .

8- در سایزها و ظرفیت های مختلف طراحی و تولید مشود .

 

بک واش فیلتر شنی فلزی :

با گذشت زمان بعد از راه اندازی و شروع به کار فیلتر شنی بسترهای دستگاه اشباع شده و نیاز به بک واش دارد . بک واش در واقع همان شست و شوی معکوس فیلتر شنی است . هنگامی که فیلتر شنی در مدار سرویس قرار می گیرد آب آلوده و فاضلاب از بالای دستگاه وارد فیلتر شنی شده و لایه های مختلف آنتراسیت و سیلیس عبور می کند و ذرات معلق بین فواصل سیلیس گیر میکند و آب و فاضلاب تصفیه شده از قسمت زهکش و یا نازل پلیت خارج می شود و بعد از مدتی لایه ژلاتینی در بستر فیلتر ها تشکیل می شود و دستگاه راندمان خود را از دست می دهد . رد این هنگام دستگاه نیاز به بکواش دارد . بر خلاف حالت اول این بار آب تمیز بوسیله پمپ از زیر فیلتر وارد دستگاه می شود و مواد جامد معلق و ذرات ریز را شسته و از قسمت بالای فیلتر خارج شده و از طریق لوله به فاضلاب منتقل مشود 

 

 عوامل موثر در طراحی فیلتر شنی فلزی :

برای طراحی فیلتر شنی فلز ی بهتر است به دبی و مقدار جریان و سرعت عبور آب از بسترهای فیلتر شنی و میزان ذرات معلق جامد و کدورت آب ورودی و خروجی و زمان بکواش فیلتر شنی و پمپ بکواش توجه کرد در غیر این صورت راندمان دستگاه کاهش یافته و خروجی آب تصفیه شده از فیلتر شنی کیفیت لازم را ندارد .

سیلیس فیلتر شنی فلزی :

سیلیس که به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شود و به دلیل فرآوان بودن و ارزان بودن آن می تواند گزینه مناسبی برای استفاده در فیلتر های شنی باشد . سیلیس با خلوص بالا دارای مقدار کم خاک رس و مواد آلی است و سبب می شود آبی که از فیلتر شنی عبور می کند به ناخالصی های آن آلوده نشود و با بک واش به راحتی تمیز می شود . اندازه ذرات و شکل کروی و تیز و استحکام مکانیکی آن باعث می شود برای مدت طولانی و حتی تحت فشار برای مدت طولانی هیچ تغییری نکند و باعث کاهش هزینه های نگهداری می شود .

 

زمان تعویض سیلیس فیلتر شنی

 زمان تعویض سیلیس فیلتر شنی بین 4 الی 5 سال است ولی دلایلی مانند انتخاب نادرست ظرفیت فیلتر شنی و یا  در استخر ها ی  شنا به حدی فیلتر شنی با روغن (کرم های آرایشی و ضد آفتاب و ... )  اشباع میشود که باعث مسدود شدن  فیلتر شنی می شود و یکی از دلایل رایج برای تعویض سیلیس فیلتر شنی بکواش دیر هنگام دستگاه است .

قیمت فیلتر شنی فلزی :

قیمت فیلتر های شنی فلزی بسیار مختلف بوده و از نظر قیمت کاملا مختلف هسنتد . بنابراین نمی توان دقیقا تعیین کرد که هزینه فیلتر شنی چقدر است . فیلتر های شنی با توجه به نوع ، ظرفیت و جنس  و ضخامت ورق های به کار رفته در بدنه آنها قیمت گذاری میشوند . برای اطلاع از قیمت فیلتر شنی فلزی می توانید با کارشناسان  شرکت زرین آب ژرف تماس بگیرید .

 

مجموعۀ زرین آب ژرف فروش فیلتر شنی فلزی و سایر تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب را به صورت مستقیم به شما ارائه می کند. برای خرید دستگاه های فیلتراسیون خانگی و صنعتی می توانید به کارشناسان فروش ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 

تصفیه سازی آب یکی از مهم ترین موارد در زندگی امروزی است. با ورود پساب و فاضلاب به طبیعت ، خطرات زیادی برای موجودات و محیط زیست ایجاد می شود. به همین دلیل از انواع تجهیزات و دستگاه های تصفیه سازی آب استفاده می شود. یکی از دستگاه های تصفیه سازی آب، فلیتر شنی است. فیلتر شنی ها مخازن عمودی هستند که با سیلیس پر می شوند و در انتها دارای نازل هایی هستند که از خروج سیلیس جلوگیری می کند. آب پس از عبور از شن و سیلیس دانه بندی شده، تصفیه می شود و ذرات معلق تا 50 میکرون از آب گرفته می شود. فیلتر شنی دستگاهی است که با الهام از طبیعت ساخته شده و به وسیله ی آن می توان کدورت و ناخالصی های آب را تا حد زیادی از بین برد و آب زلال را ایجاد  کرد. فیلتر شنی در انواع مختلف به تولید می رسد تا بتوان برای مصارف گوناگون از این دستگاه ها استفاده کرد. یکی از انواع رایج فیلتر شنی ،  فیلتر شنی فلزی است. از فیلتر شنی ها در استخر ها و تصفیه خانه های فاضلابی و صنعتی استفاده می شود.

 

فیلتر شنی فلزی چیست؟

 

فیلتر شنی فلزی از اجزای مهم در تصفیه خانه ها است و این فیلتر شنی به صورت مخازن عمودی است که دارای پایه بوده و برای تصفیه سازی آب صنعتی و خانگی از آن استفاده می شود. فیلتر شنی ها در انواع جنس ها مانند فیلتر شنی فلزی ، بتن و فایبرگلاس و... می باشند. فیلتر شنی فلزی دارای بدنه ی فلزی و مقاوم است. این نوع فیلتر شنی معمولا از استیل و یا فولاد ضد زنگ ساخته می شود. فیلتر شنی فلزی در مقابل فشار و خوردگی مقاومت بالایی دارد. این نوع از فیلتر های شنی به دلیل بدنه فلزی و مقاوم می تواند ضربات و ارتعاشات را به خوبی تحمل کند. این نوع فیلتر شنی ها دارای طول عمر بسیار بالایی هستند. فیلتر شنی فلزی برای انواع صنایع از جمله نفت و گاز، صنایع شییایی، صنایع غذایی برای تصفیه آب و.. مورد استفاده قرار می گیرد .

 

خرید فیلتر شنی فلزی با کیفیت

 

برای خرید فیلتر شنی فلزی با کیفیت باید ابتدا مشخص کنید که چه نوع فیلتر شنی فلزی را می خواهید تهیه کنید زیرا فیلتر شنی فلزی از نظر نوع کارکرد، ظرفیت، تعداد بستر لایه ای و جنس متفاوت از هم هستند و به همین دلیل باید خرید فیلتر شنی فلزی با کیفیت را متناسب با نیاز انجام دهید. فروش فیلتر شنی فلزی از طریق مجموعۀ زرین آب ژرف با بهترین کیفیت انجام می گیرد. این مرکز معتبر یکی از طراحان و عرضه کنندگان انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب است که بهترین قیمت ها را برای محصولاش در نظر گرفته است.

 

فروش فیلتر شنی فلزی با قیمت ارزان

امروزه دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس در صنایع مختلف به شکل گسترده انجام می شود و اگر آب با آلودگی بسیار بالا از این دستگاه ها عبور کند. باعث ایجاد فولینگ یا گرفتگی می شود و عمر ممبران را کاهش می دهد به همین دلیل در پیش تصفیه آب از فیلتر شنی فلزی استفاده می شود تا بتوان ناخالصی های آب را تا حد زیادی از بین برد و سپس از تجهیزات دیگر برای تصفیه سازی آب استفاده کرد. فروش فیلتر شنی فلزی با قیمت ارزان توسط این مجموعه ارائه می شود و شما می توانید هر یک از تجهیزات فیلتراسیون را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. مجموعۀ زرین آب ژرف به دلیل عرضۀ بی واسطه ی تجهیزات تصفیه آب ، می تواند فروش فیلتر شنی فلزی را با قیمت ارزان ارائه نماید. 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :