10 / 10
از 3 کاربر

فیلتر شنی افقی

فیلتر شنی  افقی

 

فيلتر شنی افقی (Horizontal Sand Filter) : فیلتر های شنی افقی جهت تصفیه خانه های آب شهر ها و یا جهت کارخانه هایی مانند کارخانه فولاد سازی استفاده می شود . ظرفیت هر فیلتر افقی از 75 متر مکعب در ساعت شروع و تا 252 متر مکعب در ساعت است . در فیلتر های شنی افقی معمولا از بستر سیلیس در سه لایه استفاده می شود که به آنها فیلتر شنی تک بستره (Single Media Horizontal ) گفته می شود . در برخی موارد در فیلتر های شنی افقی از بسترهای ( آنتراسیت ، کربن اکتیو ) نیز استفاده می شود که به آنها فیلتر شنی افقی چند منظوره (Multi Media Horizontal Sand Filter ) گفته می شود .

 

نحوه عملکرد فیلتر شنی افقی : آب آلوده از لوله ورودی فیلتر شنی به وسیله فشار پمپ از بالای فیلتر وارد شده و سپس از لایه های مختلف سیلیس عبور کرده و مواد جامد معلق و زائد و گل ولای در لایه های سیلیس می ماند و سپس آب تمیز بوسیله نازل های آب جمع کن تحتانی خارج شده و از لوله خروجی فیلتر جهت مصرف می رود .

بخش های فیلتر شنی افقی : فیلتر های شنی ساخت شرکت زرین آب پایه ژرف شامل : عدسی ، استوانه (بدنه ) ، صفحه نازل پلیت ، نازل آب جمع کن ، نازل آب پخش کن فیلتر شنی ، شیر تخلیه هوا ، مانومتر ورودی و خروجی ، ورق های مصرف شده در بدنه و عدسی و نازل پلیت از ورق کربن استیل st37  و یا ورق کربن استیل A516 گرید 70  که بنا به در خواست مشتری خریداری و در ساخت فیلتر شنی استفاده میشود .

انواع بستر های فیلتر شنی افقی : در فیلتر های شنی معمولا از سیلیس کوارتز ، آنتراسیت ، گارنت ، کربن اکتیو و سایر مواد به عنوان بستر استفاده می شود . سیلیس و آنتراسیت متداولترین بستر جهت فیلتر شنی هستند .

 

قیمت فیلتر شنی افقی : قیمت فیلتر شنی به عوامل مختلفی مانند ظرفیت فیلتر ، جنس و ضخامت ورق های مصرفی در فیلتر شنی ، نوع بستر فیلتر شنی ، جنس لوله ها و شیر آلات و اتصالات روی دستگاه و ... بستگی دارد . شرکت زرین آّب پایه ژرف می تواند تمام سفارشات در زمینه طراحی و تهیه فیلتر شنی در ظرفیت های مختلف با بهترین متریال و بالاترین استاندارد تولید نماید .

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :