9 / 10
از 23 کاربر

فیلترشنی

فیلتر شنی (Sand Filter) :

جهت حذف ذرات جامد آب مانند جلبک ها و مواد آلی و مواد جامد معلق استفاده میشود ،همچنین فیلتر شنی یک واحد مهم برای تصفیه آب استخر ها است . فیلتر های شنی برای تصفیه فیزیکی آب و یا فاضلاب استفاده می شود و جامدات محلول را حذف نمی کند .

فیلتر های شنی معمولا دو نوع هستند : فیلترهای شنی کندو فیلترهای شنی تند .فيلتر شنی(Sand Filter) به منظور جذب وحذف مواد معلق در سيستم تصفيه پيش بينی واجراء شده است .

فیلتر های شنی کند :

 فیلتر های شنی کند (Slow Sand Filters ) یک روش بسیار ساده با هزینه اندک برای حذف مواد معلق و عوامل بیماری زا است . سیلیس مورد نیاز برای این نوع فیلتر ها معمولا با سایز 0.3-0.7 است . میکروبها یک لایه بیوفیلم را روی سیلیس Schmutzdecke  ( لایه خاک ) ایجاد میکنند و مواد آلی و معدنی و ذرات معلق در این لایه تحریک شده و به سیلیس می چسبد و به فرآیند فیلتراسیون کمک میکنند .فیلتر های شنی کند معمولا به صورت بتنی ساخته می شوند .

فیلتر شنی تحت فشار (Pressurized Sand Filter  ) :

 این فیلتر ها یکی از روش های پر کاربرد برای حذف مواد معلق و کدورت است . فیلتر شنی تحت فشار از چند لایه سیلیس با اندازه های مختلف تشکیل شده است . فیلتر های شنی تحت فشار معمولا به صورت افقی و عمودی ساخته میشوند . یک لوله در قسمت بالای فیلتر ها وجود دارد که روی آن نازل هایی از جنس پلی پروپیلین طراحی و نصب شده که وظیفه آنها توزیع یکنواخت آب ورودی در سراسر مقطع فیلتر است و در پایین مخزن صفحه نازل پلیت وجود دارد که روی آن نازلهای پلی پروپیلن و یا نازلهای برنجی بسته می شود آب از بالا وارد فیلتر شنی شده و پس از عبور از لایه های بستر سیلیس از طریق نازلهای آب جمع کن که روی صفحه نازل تعبیه شده خارج می شود .لايه های بستر سیلیس (کوارتز)در اين فيلترها با طبقه بندی ودانه بندی ويژه ای انتخاب واعمال گرديده است لذا اغتشاش واختلاط در اين لايه ها ميتواند به کارايی وراندمان مثبت فیلتر شنی  آسيب وخدشه جدی وارد سازد ...  فشار داخلی فیلتر شنی تحت فشار تابعی است از فشار الکتروپمپ ( ويا الکتروپمپهای ) هادی آب به داخل دستگاه ... اين فشار هيچگاه نميبايست از 1.8 آتمسفر کمتر واز 4.7 آتمسفر افزونتر گردد ... در غير اين صورت فشار مينيمم آب ورودی موجب عدم کارايی دستگاه گرديده وفشار بالاتر از ماکزيمم نيز علاوه بر کاهش کيفيت تصفيه کنندگی فرسايش سريع لايه های سلیس واپوکسی بدنه داخلی ( خورندگی سايشی)  دستگاه ها رابدنبال خواهد داشت .حداکثر دمای آب ورودی به فیلتر شنی تحت فشار نميبايست از 45 درجه سانتيگراد تجاوز نمايد ... همچنين چنانچه برودت هوای منطقه ( وداخل تصفيه خانه ) به صفر ( درجه انجماد ) تنزل يابد ميبايست آب دستگاه های خارج از مدار بهره برداری رابلافاصله تخليه نماييد نماييد تا ازيخ زدگی دستگاه ها وشير فلکه ها ولوله ها جلوگيری بعمل آيد .فیلتر شنی تحت فشار پس از چندی بهره برداری ( که اين مدت منوط ومتناسب با ميزان مواد معلق موجود در آب وميزان گذر آب ازدستگاه ميباشد )اشباع گرديده ولايه های بسترسیلیس داخل دستگاه ها از مواد معلق ومواد کلوئيدی انباشته شده و دراين هنگام دستگاه نياز به شستشوی معکوس ( Back wash ) دارد ...  شستشوی معکوس (بك واش ) فيلترها بصورت فواصل زمانی ويا با توجه به ميزان افت فشار در فيلترها توسط فشار سنجهای کلکتور ورودی وخروجی انجام می پذيرد.

شستشوی فيلترهای شنی تحت فشار  طی سه مرحله انجام می پذيرد :

مرحله اول : شستشو با هوا

مرحله دوم : شستشو با مخلوط آب وهوا

مرحله سوم : شستشو با آب

انواع بستر مورد استفاده در فیلتر شنی :

تقریبا اکثر فیلتر های شنی دارای بستر سیلیس هستند . سیلیس جهت شفاف سازی و حذف مواد معلق موجود در آب استفاده می شود . سیلیس ها با دو یا سه سایز مختلف در فیلتر ها ریخته می شود البته درجه خلوص سیلیس ها نیز با یکدیگر متفاوت هستند بهترین نوع سیلیس با درجه خلوص 99 درصد است که جهت استفاده در فیلتر های شنی بسیار مناسب است در فیلتر های مولتی مدیا از ترکیب سیلیس و کربن ( فیلتر کربنی ) و یا از ترکیب سیلیس و آنتراسیت (فیلتر آنتراسیتی ) استفاده می شود .

  

طريقه ريختن سيليس در داخل فيلترهای شنی 

 پس از نصب و لوله گذاری دستگاهها ، برای ريختن سیلیس به داخل دستگاه ها به ترتيب زيرعمل کنيد:

1-درب منهول فوقانی راباز کنيد . 

2- وسل ( ستون فیلتر شنی  ) را تا ارتفاع حدود 40 سانتی متر آب پر کنيد.

3-لايه های سیلیس را به ترتيب از درشت تا ريز به داخل وسل بريزيد....پس از هر لايه سطح آنرا با يک وسيله دسته بلند ، کاملا مسطح نماييد.

4-بهنگام ريختن سیلیس توجه کنيد دانه های آن به جدار داخلی دستگاه اصابت نکند بی توجهی در اينکار باعث آسيب ديدگی پوشش اپوکسی سطوح داخلی ميگردد.

5-پس از انجام عمليات فوق درب منهول فوقانی را با دقت بسته و يکباردستگاه راشستشو دهيد...

 کاربرد های فیلتر شنی تحت فشار : 

از فیلتر های شنی تحت فشار جهت : تصفیه آب خام ، تصفیه آب استخر، پیش تصفیه اسمز معکوس ، تصفیه نهایی فاضلاب ، تصفیه آب برج های خنک کننده  و... استفاده می شود .

تصفیه فاضلاب به وسیله فیلتر شنی :

فیلتراسیون شنی و کربنی یکی از قدیمی ترین روش ها برای تصفیه فاضلاب است . اگر فیلتر شنی به طور صحیح و اصولی طراحی شود می توان پسابی با کیفیت بهتر تولید کرد . در طراحی فیلتر های شنی که برای تصفیه پساب نهایی استفاده می شود می بایست سایز سیلیس ها تقریبا یک اندازه باشد در صورتی که سایز سیلیس ها متفاوت باشد . دانه های سیلیس ریزتر فضای بین ذرات بزرگتر را پر می کنند و گرفتگی فیلتربیشتر می شود همچنین بهتر است برای فیلتر های شنی که مخصوص پساب نهایی است از سیلیس هایی با سایز بزرگتر استفاده شود زیرا هر چقدر اندازه سیلیس ها بزرگتر باشد فاضلاب سریعتر از لایه های سیلیس عبور می کند و فاضلاب بیشتری را می توان فیلتر کرد اما سیلیس ها با سایز کوچکتر سرعت حرکت فاضلاب را کاهش داده و احتمال گرفتگی فیلتر را افزایش می دهند .

شرکت زرین آب ژرف عرضه کنندۀ دستگاه ها و تجهیزات تصفیه آب از جمله فیلتر شنی می باشد. فروش فیلتر شنی در این مجموعه با مناسب ترین قیمت و با بهترین کارایی انجام می گیرد بنابراین برای خرید فیلتر شنی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید. برای استفاده از آب برای صارف خانگی و صنعتی نیاز است که تصفیه سازی آب صورت گیرد. برای تصفیه ی آب از انواع تجهیزات استفاده می شود و یکی از این تجهیزات ، فیلتر شنی است. فیلتر شنی در واحد های تصفیه آب فیلتراسیون کاربرد زیادی دارد و با استفاده از آن ، ذرات رسوب شونده جداسازی می شوند.

جدول انتخاب و مشخصات فنی فیلتر های شنی  عمودی 

مزایای استفاده از فیلتر شنی

 • زمان کوتاه شستشو یا بکواش
 • افزایش راندمان تصفیه
 • امکان استفاده برای مراحل مختلف تصفیه آب
 • نصب راحت
 • نیاز به فضای کم

فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی مخازنی می باشد که تحت فشار اتمسفر ساخته شده و استفاده می شوند. این مخازن به صرت استوانه هایی هستند در مدل های افقی و عمودی طراحی شده اند. فیلتر شنی در انواع مختلف ساخته می شود و از جنس های مختلف برای ساخت این دستگاه می توان بهره برد به طوری که فیلتر شنی ها در جنس های ورق فولادی یا گالوانیزه با پوشش اپوکسی و یا فایبرگلاس است. این وسیله در رفع کدورت آب و حذف ذرات معلق بسیار کاربردی است و با فیلتراسیون به صورت فیزیکی این کار را انجام می دهد. با استفاده از فیلتر شنی می توان گل و لای، باکتری ، ویروس و... را حذف نمود. داخل فیلتر شنی شامل بستری از سیلیس دانه بندی شده ، ماسه و کربن فعال و آنتراسیت باشد. زمان که آب وارد فیلتر شنی می شود و از آن عبور می کند، ناخالصی های آن حذف می شود و از فیلتر خارج می شود. شما باید متناسب با کارایی و ظرفیت مورد نظر اقدام به خرید فیلترشنی نمایید تا بهترین استفاده را از آن داشته باشید بنابراین اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید ، با ما تماس بگیرید تا شما را برای انتخاب و خرید فیلتر شنی راهنمایی کنیم.

خرید فیلتر شنی با کیفیت بالا

استفاده از فیلتر شنی برای مصارف مختلف انجام می گیرد. در بخش صنعت از فیلتر شنی استفاده ی زیادی می شود زیرا امروزه دستگاه تصفیه به روش اسمز معکوس بسیار مورد توجه قرار دارد و در صورتی که آب با آلودگی زیادی وارد دستگاه تصفیه اسمز معکوس شود باعث گرفتگی خواهد شد و موجب کاهش طول عمر ممبران ها می شود بنابراین از فیلتر شنی در بخش پیش تصفیه آب صنعتی استفاده می شود تا اب را تا حدودی خالص سازی کند. برای خرید فیلتر شنی نیاز است که متناسب با مصارفی که دارید ، آن را تهیه کنید زیرا فیلترشنی ها شامل مدل های مختلف می باشد که توسط مرکز زرین آب ژرف در نمونه های با کیفیت و بادوام به شما ارائه می شود.

کاربرد فیلتر شنی

 • تصفیه آب برگشتی از برج‌ های خنک ‌کننده
 • تصفیه آب ‌های زیر زمینی و سطحی
 • تصفیه سازی آب ورودی موتور خانه‌ ها
 • تصفیه نهایی فاضلاب ‌های صنعتی و انسانی
 • پیش ‌تصفیه آب سیستم اسمز معکوس
 • تصفیه مصارف آشامیدنی
 • تصفیه آب استخر

تفاوت فیلتر شنی و فیلتر کربن فعال  

از نظر ساختار فیلتر شنی و کربنی مشابه هستند اما یکی از تفاوت های مهم آنها بستر های تشکیل دهنده آنها هستند . در فیلتر های کربن فعال علائه بر سیلیس ، کربن فعال هم یکی از لایه های تشکیل دهنده دستگاه هستند و هدف از اضافه کردن کربن فعال جهت حذف کلر ، بو ، طعم و رنگ آب و یا پساب است . 

تفاوت فیلتر شنی افقی و فیلتر شنی عمودی : 

فیلتر شنی افقی و عمودی از لحاظ ساختار و لایه های بستر سیلیس با هم مشابه هستند اما از فیلتر شنی افقی معمولا برای تصفیه خانه های آب شهری که ظرفیت بسیار بالایی دارند استفاده میشود و یا در مکان های سربسته اگر ارتفاع سقف کم بود از فیلتر شنی افقی استفاده میشود . 

فروش فیلتر شنی با قیمت ارزان

شرکت زرین آب ژرف به دلیل پخش مستقیم دستگاه های فیلترشنی ، قیمت گذاری بسیار مناسبی را برای محصولاتش در نظر گرفته است و فروش فیلتر شنی با قیمت ارزان را ارائه می نماید. محصولات این مجموعه شامل انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی و.... می باشد ، بدین ترتیب می توانید خرید فیلتر شنی را برای مصارف گوناگون از شرکت زرین آب ژرف انجام دهید.

فروش فیلترشنی و سایر تجهیزات تصفیه آب توسط شرکت زرین آب ژرف انجام می گیرد. در سیستم تصفیه فاضلاب نیاز به فرآیند هایی است که آب به کیفیت قابل قبولی برای مصارف مورد نیاز برسد. فیلترشنی یکی از تجهیزاتی است که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. از فیلترشنی معمولا در ابتدای فرآیند سیستم تصفیه آب استفاده می شود و برای حذف انواع مواد معلق جامد کاربردی است. خرید فیلترشنی را با بالاتری سطح کیفی ارز این مجموعه انجام دهید.

معرفی فیلترشنی 

فیلترشنی یا سند فیلتر ، مخزنی پر از سیلیس در سایز های مختلف است که تحت فشار بالا کار می کند. از فیلترشنی معمولا برای پیش تصفیه آب صنعتی استفاده می شود. فیلترشنی موجب از بین رفتن کدورت آب و ذرات اضافه ی آن می شود. بنابراین با استفاده از فیلترشنی ، آب زلال تر و شفاف تر خواهد شد. جنس بدنه ی فیلترشنی، از فولاد گالوانیزه ، فایبر گلاس و استیل می باشد. این فیلتر ها به صورت استوانه ای ساخته می شوند.

انواع فیلترشنی

فیلترشنی دارای انواع مختلفی است که برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی فیلترشنی در سه نوع فیلترشنی آرام، فیلترشنی تند ثقلی و فیلترشنی تند تحت فشار می باشد. فروش فیلتر شنی توسط شرکت زرین آب ژرف در انواع جدید و پیشرفته انجام می گیرد و شما با بهترین قیمت خرید فیلترشنی را از این مجموعه انجام خواهید داد.

 • فیلترشنی آرام

فیلترشنی آرام نوعی از فیلترشنی که به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد. این نوع فیلتر ها بدون فشار کار می کنند و آب با حرکت آرام و طبیعی می تواند با استفاده از فیلتر شنی آرام تصفیه شود. این روش برای مواردی که سرعت تصفیه سازی آب اهمیت ندارد مناسب است. به طور مثال برای شبکه آب روستایی می توان از این گزینه استفاده کرد.

 • فیلتر شنی تند ثقلی

فیلترشنی تند ثقلی شباهت زیادی به فیلتر شنی آرام دارد اما تفاوت این دو نوع فیلترشنی در این است که در فیلترشنی تند ثقلی به دلیل قرارگیری حجم بالایی آب بر شن و ماسه ، نیروی فشار موجب می شود که آب تحت فشار از فیلترشنی عبور کند و تصفیه سازی صورت گیرد.

 • فیلترشنی تند

فیلترشنی تند یکی دیگر از انواع فیلتر های شنی است که بسیار پرکاربرد است و در بخش های صنعتی مشاهده می شود. در فیلترشنی تند، این فیلتر تحت فشار پمپ کار می کند و قادر به تصفیه سازی آب در زمان کوتاهی می باشد. برای سیستم های اسمز معکوس با ظرفیت های متوسط و کوچک از فیلتر شنی تند استفاده می شود که برای بخش پیش تصفیه می باشد.  

موارد استفاده از فیلتر شنی

فیلترشنی باعث حذف ناخالصی های آب شده و کدورت آب را از بین می برد. بنابراین این فیلتر می تواند آب را تا حد زیادی تصفیه نماید و کاربرد های مختلف در بخش های صنعتی داشته باشد. فروش فیلتر شنی در ظرفیت های مختلف انجام می گیرد و در زمان خرید فیلتر شنی باید به این مورد دقت داشته باشید. در ادامه چند مورد از موارد استفاده از مصارف فیلترشنی را نام می بریم:

 • تصفیه مصارف آشامیدنی
 • در بخش پیش ‌تصفیه آب سیستم اسمز معکوس
 • تصفیه آب برگشتی از برج‌های خنک‌ کننده
 • تصفیه آب‌ های سطحی و زیرزمینی
 • تصفیه آب ورودی موتورخانه ‌ها
 • تصفیه آب استخر
 • تصفیه فاضلاب‌ صنعتی و انسانی

دلیل استفاده از فیلتر شنی در تصفیه آب صنعتی

شاید شما هم این سوال را داشته باشید که از فیلترشنی چه استفاده ای در محیط های صنعتی می شود؟ دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و در صورتی که آب دارای کدورت وارد این دستگاه ها شود، موجب گرفتگی در المان های اسمز معکوس شده و نیاز است که به سرعت تمیز شود زیرا عمر ممبران را کاهش خواهد داد. به همین دلیل شستن و تعویض فیلتر ها کار دشواری بوده و نمی توان این کار را به صورت مکرر انجام داد به همین منظور از فیلترشنی در بخش پیش تصفیه استفاده می شود و سپس پس از تصفیه ی اولیه ، آب به دستگاه های تصفیه آب وارد می شود.

شرکت زرین آب ژرف یکی از مراکز فروش فیلتر شنی است که انواع دستگاه ها و تجهیزات تصفیه آب را با بهترین قیمت ارائه می نماید. محصولات این مجموعه دارای بالاترین سطح کیفی هستند و برای خرید فیلترشنی و سایر تجهیزات تصفیه آب صنعتی و خانگی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرماید. 

فیلتر شنی یکی از قطعات اصلی در سیستم های تصفیه آب به شمار می رود. شرکت زرین آب ژرف به صورت حرفه ای و اختصاصی در حوزۀ طراحی، تولید و راه اندازی سیستم های تصفیه آب فعالیت می کنند. جهت راه اندازی سیستم های تصفیه آب صنعتی و خانگی نیاز به تهیۀ یک سری تجهیزات مخصوص است که در ادامۀ پست با جزئیات بیشتر بدان می پردازیم. خرید فیلتر شنی و تجهیز نمودن سیستم تصفیه آب به این قطعه، می تواند کدورت آب و به نوعی ذرات جامد معلق را از بین ببرد. بدین ترتیب در سیستم های صنعتی که کیفیت آب از اهمیت بالایی برخوردار است، به کارگیر نوع فیلتر شنی در عملکرد و نتیجۀ کیفیت خروجی سیستم تصفیه آب تأثیرگذار می باشد.

 

چرا در کولینگ تاور از فیلتر شنی استفاده می کنیم :

در برج های خنک کننده در مراحل خنک سازی مقادیر زیادی ذرات معلق را از هوا جذب می کند و مانند یک دستگاه تصفیه کننده هوا عمل کرده و هوای اطراف را تصفیه می کند . به همین علت با گذشت زمان ذرات معلق و گل و لای انباشته شده در دستگاه ته نشین میشود و عملکرد دستگاه را مختل می کند این ذرات ریز حدودا 5 میکرون و یا کمتر هستند و باعث ایجاد رسوب آب در برج خنک کننده و مبدل های حرارتی میشوند .

کاربرد فیلتر شنی در صنعت کشاورزی :

امروزه با توجه به کم آبی تکنیک های آبیاری تغییر کرده و در بیشتر مزارع و گلخانه ها از آبیاری قطره ای استفاده میشود . آبیاری قطره ای می تواند با مصرف بسیار مخدود آب نباز گیاه را برآورده کند و در حال حاضر مناسب ترین روش برای آبیاری است . بنابراین این سیستم ها ناگزیر به استفاده از فیلتر شنی هستند که میتواند ذرات معلق جامد در آب را حذف کرده و مانع از مسدود شدن نازلهای آبیاری قطره ای شوند .

فیلتر شنی فلزی عمودی : 

یکی از پرکاربرد ترین نوع فیلتر شنی است . متریال استفاده شده در آنها از ورق ST37 و یا گالوانیزه است . از مهمترین ویژگی آنها مقومت بالا در برابر فشار و ماندگاری طولانی آنها است همچنین قدرت حذف مواد معلق جامد از 40 تا 80 میکرون را دارد . فیلتر های شنی فلزی مناسب برای هر شرایط آب و هوایی را دارند . برای جلوگیری از پوسیدگی ورق های استفاده شده در آنها می بایست پس از ساخت سند بلاست شده و سپس با رنگهای زینکریچ و اپوکسی زنگ آمیزی شود . 

مزیت فروش فیلتر شنی

فروش فیلتر شنی با عنوان سند فیلتر نیز صورت می گیرد و مخزنی است که دارای یک سری ویژگی های منحصر به فرد می باشد. مخزنی که دارای فیلتر شنی است، تحت فشار بالا عمل می کند و دارای سیلیس در سایزهای متفاوت می باشد. محل به کارگیری و نصب فیلتر شنی در مرحلۀ ابتدایی یا همان پیش تصفیه آب صنعتی است. هنگامی که آب دارای کدورت است، با به کارگیری فیلتر شنی می توان با استفاده از پارامترهای معین به زلال و شفاف نمودن آب کمک کرد. در واقع در این مرحله از فرآیند تصفیه آب، ذرات معلق در آب، حتی در سایز 50 میکرون همچون گل و لای از آب را می تواند جدا کند.

معرفی انواع مختلف فیلتر شنی

جهت طراحی و ساخت مخزن فیلتر شنی از آلیاژ فولاد گالوانیزه، استیل و یا فایبرگلاس بهره گرفته می شود، تا بدین وسیله بتوانند مقاومت مخزن را در برابر زنگ زدگی حفظ نمایند. در ادامۀ مقاله شما را با انواع فیلتر شنی که در طراحی سیستم های تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار گرفته می شوند، آشنا می سازیم. بدین ترتیب صاحبان کسب و کار کوچک و بزرگ متناسب با حجم آب مصرفی و نوع آلودگی آب توانسته اند اقدام به فروش فیلتر شنی در انواع مختلف نمایند.

 • فیلتر شنی آرام یا کُند
 • فیلتر شنی تند ثقلی
 • فیلتر شنی تند یا تحت فشار

موارد مذکور از جمله انواع فیلتر شنی موجود در بازار به شمار می روند که متناسب با سیستم های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند و در ادامۀ پست با جزئیات بیشتر بدان می پردازیم. فیلتر به عنوان یکی از کاربردی ترین قطعات در طراحی سیستم های تصفیه آب به شمار می رود که می توان در مدل های متنوع آن را خریداری نمود. بدین ترتیب متناسب با سیستم های مختلف می توانید کاربردی ترین فیلتر شنی را خریداری نمائید.

قیاس استفاده از فیلتر شنی فلزی و فیلتر شنی فایبر گلاس :

1-فیلتر شنی فلزی دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر فشار و یا ضربه را دارد .

2-فیلتر شنی فلزی به دلیل داشتن صفحه نازل پلیت راندمان بالاتری جهت فیلتراسیون نسبت به فیلتر شنی فایبر گلاس دارد .

3-فیلتر شنی فلزی در محیط های گرم توانایی بالاتری نسبت به فیلتر شنی فایبر گلاس دارد .

4-فیلتر های شنی فلزی ارزان تر از فیلتر های شنی فایبر گلاس هستند .

5-فیلتر های شنی فلزی را می توان در انواع مختلف عمودی و افقی با ظرفیت های مختلف تولید کرد اما ظرفیت فیلتراسیون فیلتر های شنی فایبر گلاس محدود هستند .

6-فیلتر شنی فایبر گلاس در مقابل خوردگی بسیار مقاوم تر از فیلتر شنی فلزی است .

خرید فیلتر شنی

خرید فیلتر شنی کُند در دسته بندی رایج ترین انواع فیلتر شنی است که در مصارف تصفیه آب طبیعی مورد استفاده قرار گرفته می شود. در چنین سیستم هایی، آب به صورت کاملاً طبیعی و با سرعت پایین از بستر شنی عبور داده می شود. در محیطی با بستر یک متر مکعب قادر به خروج 3 متر مکعب از خروجی دستگاه می باشد. بیشترین کاربرد این نوع فیلتر شنی را می توان در محیط هایی که آب زیادی عبور داده می شود. بدین ترتیب متناسب با سیستم های مختلف می توان بهترین فیلتر شنی را خریداری نمود.

فیلتر شنی تند ثقلی به عنوان یکی از کاربردی ترین فیلترهایی است که بر اساس فیلترهای شنی در مساحت بستر شنی، آب را از خود عبور می دهد. حداکثر سرعت این نوع فیلتر می توان به سیلیس و ماسه کم اشاره نمود. مهمترین مزیت این نوع فیلتر شنی می توان به سرعت بالا در فرآیند زلال سازی آب اشاره کرد.

فیلتر شنی تند تحت فشار بیشترین کاربرد خاص خود را در صنعت و خانه دارد. این نوع فیلتر شنی در سیستم آب توسط فشار پمپ از نازل ها و بستر شن و ماسه عبور می کند. فیلتر شنی تند در مدت زمان کوتاه، دبی آب زیادی از این نوع صاف شنی عبور داده می شود. رایج ترین کاربرد فیلترهای شنی تند در استخرهای خانگی و عمومی می باشد. بدین ترتیب متناسب با سیستم های مختلف توانسته اند موفق به فروش فیلتر شنی نمایند. فیلتر شنی فایبرگلاس نیز یکی دیگر از انواع فیلتر شنی است. این نوع فیلتر شنی از جمله متریالی است که در تولید مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین مزیت های فیلتر شنی FRP می توان به مقاومت بالای آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی اشاره نمود. این نوع فیلتر شنی در تولید مخازن کامپوزیتی مورد استفاده قرار گرفته می شود.

قیمت فیلتر شنی

قیمت فیلتر شنی بر اساس فاکتورهای متعددی تعیین می گردد که می توان به جنس، میزان ظرفیت و نوع آن اشاره نمود. جنس بدنۀ فیلتر شنی از فولاد ساخته می شود و هر چه بدنۀ مخازن فیلتر شنی بیشتر باشد، قطعاً از ماندگاری بالایی برخوردار خواهد بود و به طور مستقیم بر روی قیمت فیلتر شنی تأثیر می گذارد. لازم به ذکر است که میزان ضخامت بدنۀ فیلتر شنی بر مبنای سایز و ظرفیت فیلتر تعیین می گردد.

فیلترهای شنی حساس و آسیب پذیر است و به همین خاطر تجهیز به رنگ دو لایه و اپوکسی است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. البته جهت مقاوم سازی لایۀ خارجی دستگاه فیلتر شنی می توان از دو لایه رنگ روغنی بهره گرفت. فاکتور دیگری که هنگام خرید فیلتر شنی بر روی قیمت دستگاه تأثیر می گذارد، می توان به ابعاد دانه های سیلیس اشاره نمود. شرکت زرین آب ژرف با تکیه بر تخصص مهندسین داخلی توانسته اند در حوزۀ ساخت تجهیزات سیستم های تصفیه آب، موفق به فروش انواع فیلتر شنی با قیمت ارزان گردند.

فروش فیلتر شنی در تنوع بالا و با قیمت مناسب توسط شرکت زرین آب ژرف انجام می گیرد. برای خرید فیلتر شنی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید. تصفیه سازی آب بسیار مهم است و در سیستم های تصفیه آب به مجموعه ای از فرآیند ها نیاز است تا بتوان آبی با کیفیت را به دست آورد. هر یک از فرآیند های تصفیه آب با هدف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. فیلتر شنی از جمله دستگاه هایی است که در ابتدای سیستم های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از فیلتر شنی می توان جامدات را از آب تا حد زیادی پاکسازی کرد.

تعریف فیلتر شنی

فیلتر شنی یا سند فیلتر مخزنی استوانه ای است که متشکل از سیلیس در سایز های مختلف می باشد و تحت فشار بالا کار می کند. برای پیش تصفیه آب صنعتی از فیلتر شنی استفاده می شود تا بتوان کدورت و جامدات معلق در آب را جداسازی کرد. با استفاده از فیلتر شنی ، آب زلال تر و شفاف تر می شود و ذرات معلقی که سایز آن ها تا حدود 50 میکرون است مانند گل و لای، باکتری و...  جداسازی می شود. فیلتر شنی از نظر جنس بدنه در انواع فولاد گالوانیزه ، فایبرگلاس و استیل است.

دلیل استفاده از فیلتر شنی در برج های خنک کننده :

یکی از مشکلات رایج در برج های خنک کننده جمع شدن جامدات معلق و گل و لای و ... در آنها است که موجب کاهش راندمان دستگاه می شود بنابراین فیلتراسیون بهترین روش برای حذف ذرات معلق در آب و حفظ راندمان برج خنک کننده است .

خرید فیلتر شنی با بهترین قیمت

فیلتر شنی مخزنی است که تحت فشار اتمسفر ساخته می شود که به صورت استوانه ی افقی یا عمودی ساخته می شود. صافی شنی با استفاده از عملیات فیزیکی و فیلتراسیون، جامدات و کدورت آب را حذف می نماید و ذراتی مانند ویروس ، باکتری، گل و لای ، تخم انگل و... را از بین می برد. در داخل فیلتر شنی از سیلیس دانه بندی شده ، کربن فعال ، ماسه و آنتراسیت استفاده می شود و زمانی که آب دارای ذرات معلق از سافی شنی عبور می کند، با عبور از بستر ماسه و سیلیس و با انجام شستشوی معکوس در دستگاه، این ذرات جدا سازی شده و از آب خارج می گردد. فیلتر شنی موجب پاکسازی آب تا حد بسیار بالایی می شود اما مسلما بهداشت آب کاملا تضمین نمی شود و به همین دلیل در سیستم های تصفیه اب از چندین دستگاه در کنار هم استفاده می شود تا زلال سازی آب تا حد مورد نیاز انجام گیرد. خرید فیلتر شنی را در نوع مناسب با استفاده ای که دارید انجام دهید.

فروش فیلتر شنی با سطح کیفی بالا توسط شرکت زرین آب ژرف انجام می گیرد و متقاضیان خرید فیلتر شنی می توانند از همکاران ما مشاوره دریافت کنند و دستگاه مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

موارد استفاده از فیلتر شنی

از موارد مهم در طراحی فیلتر شنی ، سرعت خطی عبور آب است که با وجه به میزان حجم آب و دبی جریان و سرعت خطی عبور آب می توان متوجه حجم فیلتر شنی شد. در ادامه به موارد استفاده از فیلتر شنی می پردازیم:

 • تصفيه سازی آب رودخانه با كدورت بالا برای تهیه ی آب شرب، بهداشتی و صنعتی
 • استفاده از فیلتر شنی برای تصفيه آب استخر به منظور زلال سازی آن
 • استفاده از فیلتر شنی برای تصفيه ی فاضلاب صنعتی و انسانی
 • تصفيه ی آب برج خنک كن با فیلتر شنی
 • تصفیه ی آب با فیلتر شنی در صنایع کشاورزی و شیلات
 • استفاده از فیلتر شنی در تاسیسات موتور خانه

چرا باید از فیلتر شنی استفاده کرد؟

 •       استفاده ی ساده
 •       حجم کم
 •       مقرون به صرفه
 •       فضای کم مورد نیاز جهت نصب و استفاده

شرکت زرین آب ژرف یکی از مراکز معتبر فروش فیلتر شنی در انواع حجم و مدل ها است و با خرید فیلتر شنی از این مجموعه از کیفیت فیلتر شنی اطمینان پیدا خواهید کرد. همچنین به دلیل خرید فیلتر شنی به صورت مستقیم از تامین کننده ، با هزینه ی بسیار مناسب تر می توانید فیلتر شنی را تهیه نمایید.

فروش فیلتر شنی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت توسط مجموعۀ زرین آب ژرف به عنوان سازنده انواع فیلتر شنی انجام می گیرد. فیلتر شنی یا sand filter  مخازنی هستند که تحت فشار اتمسفر به تولید می رسند. فیلتر شنی به شکل مخازن استوانه ای عمودی یا افقی می باشد. فیلتر شنی یا صافی شنی با استفاده از عملیات فیزیکی و فیلتراسیون آب می تواند موجب از بین رفتن جامدات آب و ناخالصی های آن می شود. این سیستم می تواند آب را تا حد مطلوبی تصفیه سازی نماید. از فیلتر شنی برای پیش تصفیه آب استفاده می شود و این دستگاه می تواند گل و لای، باکتری ها، ذرات معلق، ویروس و تخم انگل را از بین ببرد. در بخش داخلی دستگاه فیلتر شنی ، از سیلیس دانه بندی شده، ماسه ، کربن فعال و آنتراسیت استفاده شده است و زمان که آب به دستگاه وارد می شود و از میان سیلیس و ماسه می گذرد، ناخالصی های آب گرفته می شود و ناخالصی ها با شستشوی معکوس فیلتر شنی یا بک واش از بستر جدا شده و توسط فیلتر شنی حذف می گردد.

مجموعۀ زرین آب ژرف ، سازنده انواع فیلتر شنی مناسب برای استفاده های گوناگون می باشد. برای اطلاع از قیمت فیلتر شنی با همکاران ما تماس بگیرید.

تعریف دقیق تر از فیلتر شنی

فیلتر شنی می تواند ارگانیسم های بیماری زا را حذف کند اما استفاده از فیلتر شنی به تنهایی موجب بهداشت کامل آب نخواهد شد. بنابراین فیلتر شنی معمولا برای پیش تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر شنی شامل یک مخزن از جنس فولاد، کربن استیل، فایبرگلاس و… است که معمولا به صورت استوانه ای باشد اما در مواردی به صورت مکعب نیز باشد. این روش به عنوان روشی بسیار موثر است که برای زلال سازی آب از زمان های گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع فیلتر ها از شن سیلیس استفاده می شود که موجب جداسازی جامدات آب می شود. قیمت فیلتر شنی بسیار مناسب است و با توجه به جنس، ابعاد ، ظرفیت، طرحی و ساخت ، قیمت فیلتر شنی ارائه می شود. این مجموعه سازنده انواع فیلتر شنی مورد نظر شما می باشد.

انواع فیلتر شنی از نظر نحوه کار

فیلتر شنی آرام نوعی از انواع فیلتر شنی است که در طبیعت به صورت معمولی وجود دارد. این نوع فیلتر شنی  بدون اعمال فشار به آب ،کار می کند. بنابراین آب با توجه به بستر موجود به آرامی حرکت دارد. در این نوع فیلتر شنی ، آب به صورت تدریجی و بسیار آرام تصفیه می شود که زمان زیادی می برد، پس برای محیط هایی که به آب کمتری نیاز است از این روش می توان بهره برد به طور مثل در محیط های روستایی از این شیوه برای تصفیه سازی آب استفاده ی شود. مساحت پوشش ماسه در فیلتر آرام بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ متر مربع است.

فیلتر شنی تند ثقلی از دیگر انواع فیلتر شنی است که شباهت زادی با نوع فیلتر شنی آرام دارد. در این نوع فیلتر شنی ، حجم زیاد آب بالای شن و ماسه درون فیلتر نیرویی را ایجاد می کند که آب تحت این فشار از درون بستر عبور می نماید. در فیلتر شنی تند ثقلی، مساحتی که ماسه و سیلیس پوشیده شده است ۴۰ تا ۱۰۰ متر مربع می باشد.

صافی شنی تند از انواع پر کاربرد  ترین نمونه های فیلتر شنی است که در محیط های صنعتی از این نوع فیلتر شنی استفاده ی زیادی می شود. در این نوع فیلتر شنی ، آب تحت فشار پمپ وارد شده و در نهایت این فیلتر شنی می تواند در زمان کوتاهی ، حجم زیادی از آب را تصفیه نماید. این نوع از فیلتر شنی برای پیش تصفیه در سیستم ‌های اسمز معکوس با ظرفیت کوچک و متوسط استفاده می شود.  

مجموعۀ زرین آب ژرف به عنوان سازنده انواع فیلتر شنی با کیفیت و مرغوب، بهترین قیمت فیلتر شنی را در نظر گرفته است.

1مجموع 5 محصول
فیلتر شنی گالوانیزه

فیلتر شنی گالوانیزه

فیلتر شنی گالوانیزه
فیلتر شنی فایبر گلاس

فیلتر شنی فایبر گلاس

فیلتر شنی فایبر گلاس
فیلتر شنی 63 متر مکعب در ساعت

فیلتر شنی 63 متر مکعب در ساعت

فیلتر شنی قطر 2850 میلیمتر با ظرفیت 63 متر مکعب در ساعت
فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر

شرکت زرین آب پایه ژرف طراح و تولید کننده انواع فیلتر های شنی صنعتی و استخری با بهترین متریال و کمترین قیمت
فیلتر شنی فلزی قطر 270 سانتی متر

فیلتر شنی فلزی قطر 270 سانتی متر

فیلتر شنی فلزی عمودی قطر 270 سانتی متر
1مجموع 5 محصول
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :