10 / 10
از 2 کاربر

دیفیوزر هوادهی عمقی فاضلاب

دیفیوزرهوادهی عمقی فاضلاب  :

بیشتر سیستم های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی هوازی برای تجزیه مواد آلی و رشد و تکثیر باکتری های هوازی به اکسیژن نیاز دارند .برای انتقال و بالا بردن راندمان اکسیژن ایجاد شده توسط بلوئر از دیفیوزراستفاده میشود . دیفیوزرهای هوادهی عمقی دو نوع هستند دیفیوزر حباب ریز و حباب درشت که امروزه بیشتر از دیفیوزرهای حباب ریز استفاده می شود .

دیفیوزر حباب ریز Fine Bubble:

به طور کلی می توان گفت که یک دیفیوزر حباب ریز یکی از مهمترین تجهیزات برای تصفیه فاضلاب بیولوژیکی هوازی است . هدف از استفاده دیفیوزر در تصفیه خانه انتقال اکسیژن به داخل فاضلاب به صورت حباب های ریز است . اندازه دیفیوزرهای حباب ریز بین 9 الی 12 اینچ است و معمولا بین 2 تا 5 متر مکعب در ساعت هوا را از منافذ بسیار ریز که روی غشاء آنها وجود دارد انتقال می دهد . جنس غشای دیفیوزرهای حباب ریز از لاستیک EPDM ساخته می شود . مقاومت حرارتی دیفیوزرهای حباب ریز 100 درجه سانتی گراد است .

 

دلیل استفاده از دیفیوزرهای هوادهی عمقی :

مرحله اول از فرآیندهای تصفیه فاضلاب حذف آشغال های جامد از فاضلاب است . مرحله تصفیه ثانویه فاضلاب یک پروسه بیولوژیکی است و میکروارگانیسم ها ی هوازی برای ادامه حیات و رشد خود به اکسیژن نیاز دارند . در طول مرحله تصفیه ثانویه فاضلاب اکسیژن تولید شده بوسیله دمنده هوا و از طریق لوله های انتقال به دیفیوزرها رسیده و سپس از منافذ ریز روی آنها به فاضلاب تزریق میشوند .

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :