9 / 10
از 16 کاربر

دریچه آب بند

دریچه آب بند (Sluice Gate)

دریچه آب بند چیست :

دریچه آب بند برای کنترل جریان ورودی و یا تغییر مسیر در تصفیه خانه ها استفاده میشود . شرکت زرین آب ژرف با سابقه طولانی می تواند تمامی سفارشات در زمینه طراحی ، ساخت و نصب انواع دریچه آب بند جهت تصفیه خانه های آب و فاضلاب را با بهترین متریال موجود در کشور و بالاترین استاندارد تهیه و تولید نماید .

انواع دریچه آب بند  :

1-دریچه آب بند کشویی

2-دریچه سه طرف آب بند

3-دریچه چهار طرف آب بند

4-استاپ لاگ

دریچه آب بند کشویی :

این نوع دریچه ها ساده ترین نوع دریچه محسوب میشود ودارای یک تیغه متحرک که بصورت عمودی در قاب طراحی شده بالا و پایین می رود و می تواند میزان جریان سیال را تنظیم نماید . از دریچه های آب بند کشویی در کانالهای آبیاری کشاورزی نیز برای کنترل جریان آب و یا تغییر مسیر جریان آب نیز استفاده میشود .

دریچه سه طرف آب بند :

 

دریچه سه طرف آب‌بند با عملکردی ایمن و قابل اطمینان، نقشی کلیدی در حفظ سلامت و کارایی تصفیه‌خانه‌ها ایفا می‌کند. با توجه به اهمیت آب در زندگی بشر و همچنین نیاز روزافزون به تصفیه آب، این نوع دریچه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و همواره مورد توجه متخصصان صنعت آب و فاضلاب قرار دارند. در نتیجه، می‌توان گفت که دریچه سه طرف آب‌بند یکی از اجزای حیاتی و ضروری در صنعت تصفیه آب و فاضلاب  به شمار می‌رود.از این نوع دریچه ها برای تنظیم جریان سیال در کانالهای تصفیه خانه آب و فاضلاب استفاده می شود .

طرزکاردریچه سه طرف آب بند :

در این نوع دریچه ها صفحه متحرک دریچه به میل پیچ متصل است و با چرخاندن فلکه که در بالای قاب دریچه تعبیه شده تیغه دریچه بالا و پایین می رود . برای آب بندی بهتر صفحه متحرک دریچه بر روی آن لاستیکهایی مخصوص به شکل p نصب میشود .

 

دریچه چهار طرف آب بند :

این نوع دریچه ها روی لوله های ایستگاه پمپاژ و مخازن تصفیه خانه های آب و فاضلاب شهری برای قطع و وصل جریان سیال استفاده میشود .

 

بخش های اصلی تشکیل دهنده دریچه آب بند :

1-قاب دریچه آب بند : معمولا قاب دریچه آب بند از ناودانی و یا ورق خم شده به شکل ناودانی ساخته می شود .

2-صفحه متحرک دریچه آب بند : این صفحه همانطور که گفته شد در قاب حرکت میکند و وظیفه اصلی کنترل جریان سیال را به عهده دارد .

3-لاستیک آب بندی صفحه متحرک دریچه های آب بند : این لاستیک ها معمولا به شکل p هستند و اندازه و ضخامت آنها متناسب با ابعاد دریچه تغییر است  .

4- فلکه دستی : این فلکه ها از جنس چدن است ، دریچه هایی که بصورت دستی کنترل می شود استفاده می شود .

الکتروموتورگیربکس : دریچه هایی که ابعاد آنها بزرگ بوده و یا دریچه هایی بر روی لوله در انتهای مخزن هستند ، جهت کنترل و حرکت صفحه متحرک دریچه از الکتروموتور گیربکس برقی و یا گیربکس دستی استفاده می شود .

شافت دریچه آب بند : برای انتقال نیرو و حرکت دادن صفحه متحرک و انتقال نیرو از فلکه دستی  و یا گیربکس به صفحه متحرک  از میل پیچ های دنده کبریتی استفاده می شود جنس این میل پیچ ها جهت جلوگیری از خوردگی و زنگ زدن از استنلس استیل 316 استفاده می شود .

 

ویژگی و مزایای دریچه آب بند :

1-نگهداری و نصب آسان

2- قابلیت نصب الکتروموتور گیربکس و کنترل از راه دور

3-قابلیت استفاده در ایستگاه های پمپاژ آب و کانالهای آبیاری و کانال های تصفیه خانه های فاضلاب

4-تنظیم جریان ورودی و یا حتی قطع جریان سیال

قیمت دریچه آب بند  :

قیمت دریچه آب بند  به جنس بدنه ، ابعاد واندازه دریچه ،نحوه کنترل دریچه و ... بستگی دارد شرکت زرین آب ژرف در پیشنهاد های فنی خود تمام مشخصات را با جزئیات سفارش به خریدار  اعلام نماید تا از ابهامات جلوگیری بعمل آید .

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :