10 / 10
از 21 کاربر

تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

کاربرد تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

 فاضلاب کشتارگاه ها نباید بدون تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور در محیط زیست تخلیه شوند زیرا فاضلاب کشتارگاهی حاوی خون ، انواع آلاینده ها ، مواد شوینده، مواد جامد معلق ، پساب ناشی از شستشوی لاشه و ... هستند .

ویژگی تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

میتوان گفت فاضلاب کشتارگاهی از مواد آلی تشکیل شده و دارای BOD,COD بسیار بالا به همراه مواد معلق و جامد هشتند . فاضلاب کشتارگاهی شامل خون که در هنگام ذبح تولید میشود و بهتر است به دلیل BOD بسیار بالا ، خون ناشی از ذبح را وارد تصفیه خانه نشود ، فاضلاب حاصل از شستشوی لاشه،فاضلاب حاصل از شست و شوی محوطه که شامل خوناب و مواد جامد ، چربی هستند ،فاضلاب حاصل از محتویات شکم

روش ها و مراحل تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور فیزیکی ، چربی گیری ، لخته سازی و شناورسازی ، رسوب گذاری و ته نشینی ، تصفیه بیولوژیکی (تصفیه هوازی ، تصفیه بی هوازی ) ، تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

 

قیمت تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

قیمت تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور به عوامل مختلفی مانند: نوع فرآیند تصفیه خانه ، مقدار آلودگی فاضلاب ، دبی فاضلاب تولید شده ، برند تجهیزات مورد استفاده شده در تصفیه خانه ، استاندارد خروجی فاضلاب بستگی دارد .

شرکت زرین آب پایه ژرف یکی از شرکتهای پیشرو در صنعت تصفیه آب و فاضلاب صنعتی می تواند بر اساس اطلاعات و سفارش شما بهترین و اقتصادی ترین روش تصفیه را برای ایجاد تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور شما ایجاد نماید .

 

فرآیند تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور نیز به منظور حذف مواد آلاینده و مضر برای محیط زیست صورت می پذیرد. در همین راستا مجموعۀ زرین آب ژرفاب توانسته متناسب با تخصص و تجربیاتی که در طول فعالیت حرفه ای خود کسب نماید، موفق به طراحی پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور با ظرفیت های مختلف گردند. لازم به ذکر است که این مجموعه، از تکنیک های متفاوتی برای تصفیۀ پساب مراکز کشتارگاه دام و طیور استفاده می نمایند چون مواد و آلاینده های متفاوتی در پساب تولید می شود.

لازم به ذکر است که پساب تولید شده در این صنعت، ناشی از مراحل نگهداری دام و طیور، ذبح، پوست کنی ، خالی کردن روده و معدن، بسته بندی و شستشوی سالن با مواد مخصوص می باشد. در نتیجه مواد آلی، مواد شیمیایی خون، چربی، میکروارگانیزم ها و مواد جامد زائد به عنوان مواد آلوده به پساب فاضلاب افزوده می شوند. به همین دلیل شاهدطراحی و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور در این صنعت هستیم.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور بر اساس تکنولوژی روز دنیا و مبتنی بر شیوه های بیلولوژیکی و شیمیایی صورت می پذیرد تا صدمات جبران ناپذیری برای محیط زیست و طبیعت در پی نداشته باشد. از جمله خصوصیات فاضلاب صنایع کشتارگاه دام و طیور می توان به تولید مواد ذیل اشاره نمود :

  • تولید چربی SEC بالا (مرحله ذبح و بسته بندی)
  • ایجاد مواد جامد معلق لجن زا TSS
  • مواد مضر BOD و COD بالا

به عبارتی مقادیر قابل توجهی کود، خون و چربی به پساب فاضلاب افزوده می شود. بدین ترتیب ورودی چنین آلاینده هایی به محیط زیست، خسارات جبران ناپذیری وارد می کند. در همین راستا، مهندسین و متخصصین روش های مناسبی را در مراحل مختلف فرآیند کشتار دام و طیور به کار می گیرند، تا بتوانند از میزان آلودگی و مواد زائد فاضلاب بکاهند.

با این تفاسیر، جهت راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور می توانند از تکنیک های بیولوژیکی برای از بین بردن مواد آلی و تکینیک فیزیکی و شیمیایی استفاده نمایند.

خرید پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

خرید سیستم تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور لازمۀ راه اندازی فعالیت در این حوزه می باشد. به عبارتی سرمایه گذاری و راه اندازی مراکز کشتارگاه دام و طیور هنگامی قابل اجرایی است که تجهیز به پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور باشند. فاکتور مهم در انتخاب روش مناسب برای احداث سیستم تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور، این است که پارامترهای ذیل در نظر گرفته شوند:

  • میزان تولید فاضلاب در طول روز
  • میزان کیفیت آب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب
  • تعیین نوع فعالیت مرکز کشتارگاه (از نظر دام و طیور)
  • قابلیت استفاده مجدد از خون به عنوان کود و یا خوراک دام
  • میزان بودجۀ در نظر گرفته شده برای احداث سیستم تصفیه خانه
  • ویژگی و شاخص های مهم فاضلاب ناشی از مواد COD, BOD ,TSS

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور

قیمت سیستم تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیوربر مبنای موارد مذکور تعیین می گردد. در واقع مراکز کشتارگاهی که نیازمند به خرید پکیج تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور می باشند، بایستی بیش از هر اقدامی، تمام جوانب مذکور را در نظر گرفته و سپس از تخصص مراکز با سابقه و معتبر در زمینۀ طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب مشورت و خدمات دریافت نمایند. امروزه بیش از گذشته به مسئله راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب اهمیت داده می شود چون شاهد افزایش آلاینده ها در پساب و ورود خسارت جبران ناپذیر به محیط زیست می باشیم. در حال حاضر جهت کسب اطلاعات تخصصی بیشتر و هماهنگی برای سفارش ساخت سیستم تصفیه فاضلاب کشتارگاه دام و طیور می توانید با گروه زرین آب ژرفاب تماس حاصل فرمائید و هماهنگی های لازم را انجام دهید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :