10 / 10
از 18 کاربر

تصفیه فاضلاب کارخانه کنسرو ماهی

تصفیه فاضلاب کارخانه کنسرو ماهی  :

صنعت کنسرو ماهی یکی از صنایع مهم کشور برای تامین مواد غذایی کشور محسوب می شود .کارخانه های تولید تن ماهی برای فرآیندهای پخت و شستشو آب زیادی مصرف می کنند .فاضلاب کارخانه های کنسرو ماهی دارای مواد آلی پیچیده و آلاینده های خاص در پساب خروجی هستندکه می تواند باعث آلودگی های مختلف زیست محیطی شود .یکی از بهترین روش ها برای تصفیه فاضلاب کارخانه تن ماهی استفاده از تصفیه بیولوژیکی ترکیبی هوازی و بی هوازی با فرآیند لجن فعال است . استفاده از سیستم های بی هوازی جهت حذف مواد آلی یکی از گزینه های مناسب برای تصفیه فاضلاب صنایع غذایی است .استفاده از فرآیند بی هوازی باعث کاهش هزینه های سرمایه گذاری و افزایش راندمان تصفیه خانه فاضلاب است . سیستم های بی هوازی مانند UASB( Upflow Anaerobic Sludge Blunket) یکی از بهترین فرآیند ها برای تصفیه فاضلابهای بسیار آلوده مانند صنایع غذایی و صنایع داروسازی و ... است ونسبت به سیستم های دیگر تصفیه فاضلاب مقاوم تر بوده و باعث حذف مواد سمی و مواد آلی می شود .

ویژگی فاضلاب کنسرو تن ماهی :

فاضلاب کنسرو تن ماهی از مواد آلی و چربی و روغن و مواد جامد معلق تشکیل شده و دارای BOD,COD بسیار بالا و جامد هستند .فاضلاب حاصل از تولید کنسرو ماهی به دو دسته تقسیم میشوند : فاضلاب به مقدار زیاد و شدت بار آلی کم و فاضلاب به مقدار کم و بار آلی بالا تقسیم می شوند . فاضلاب با حجم زیاد و مواد آلی کم که جهت آب حاصل از شست و شوی ماهی و محوطه است . فاضلاب با حجم کم و بار آلی زیاد شامل خون ، تکه های گوشت ، چربی ، روغن ، مواد ومایعات خارج شده از بدن ماهی که در مرحله تمیز کردن و برش دادن و تخلیه امعاء و احشاء است و دارای شدت آلودگی بسیار بالایی هستند .

روش ها و مراحل تصفیه فاضلاب کارخانه کنسرو ماهی  :

استفاده از واحد تصفیه فیزیکی (آشغالگیری ، دانه گیری ، فیلتراسیون ) چربی گیر (استفاده از مخزن چربی گیر و... ) ته نشینی و زلال سازی ( استفاده از مخزن های ته نشینی اولیه و ثانویه ) تصفیه شیمیایی ( تزریق مواد منعقد کننده و کمک منعقد کننده مانند پلی آلومینویوم کلراید و پلی الکترولیت و ... ) تصفیه بیولوژیکی (تصفیه بیولوژیکی بی هوازی و تصفیه هوازی )

قیمت تصفیه خانه فاضلاب کارخانه کنسرو ماهی  :

قیمت تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه های دام و طیور به عوامل مختلفی مانند: نوع فرآیند تصفیه خانه ، مقدار آلودگی فاضلاب ، دبی فاضلاب تولید شده ، برند تجهیزات مورد استفاده شده در تصفیه خانه ، استاندارد خروجی فاضلاب بستگی دارد .شرکت زرین آب پایه ژرف یکی از شرکتهای فعال و کوشا در صنعت تصفیه آب و فاضلاب صنعتی می تواند بر اساس درخواست  و سفارش  شما بهترین فرآیند تصفیه فاضلاب و اقتصادی ترین روش تصفیه را برای ایجاد تصفیه خانه فاضلاب کارخانه کنسرو ماهی شما ایجاد نماید .

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :