9 / 10
از 14 کاربر

تصفیه فاضلاب بهداشتی

تصفیه فاضلاب بهداشتی : تصفیه فاضلاب جهت حذف آلاینده های موجود در فاضلاب گفته می شود . فاضلاب بهداشتی در اثرمصرف آب جهت شستشو و آشپزی و استحکام و سرویس بهداشتی است . مقدار زیادی از فاضلاب شامل آب است و در حدود یک درصد آن شامل آلاینده های مختلف است بنابراین با توجه به افزایش جمعیت و خشکسالی ، تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی و استفاده مجدد از آن برای مصارف آبیاری فضای سبز و ... امری مهم و ضروری است . آلاینده های موجود در فاضلاب بهداشتی شامل مواد آلی ، انواع شویند ه ها و مواد جامد معلق و محلول و انواع ویروس و باکتری است که در صورت عدم تصفیه مناسب و تخلیه آن به محیط زیست باعث تخریب اکوسیستم میشود . برای تصفیه فاضلاب از باکتریهای هوازی و باکتریهای بی هوازی استفاده میشود . باکتریهای هوازی اکسیژن محلول در فاضلاب را جذب و از مواد آلی موجود در فاضلاب تغذیه و سپس آنها را به ترکیبات پایدار معدنی تبدیل می کنند . باکتریهای بی هوازی اکسیژن خود را از نمکهای محلول در فاضلاب بدست می آورند و گاز های متان و اسید سولفیدریک که دارای بوی نامطبوع است تولید می کنند. شدت آلودگی فاضلاب بهداشتی را با BOD,COD تعیین می گردد .

BOD چیست :  به مقدار اکسیژن لازم برای تزریق به فاضلاب است تا باکتریهای هوازی مواد آلی فاضلاب را اکسید نماید .BOD  فاضلاب ثابت نیست و در زمانهای مختلف با تغییر غلظت مواد آلی و درجه گرما متغیر است .

COD چیست : به اکسیژن مورد نیاز برای اکسیداسیون مواد آلی و اکسید پذیر موجود در فاضلاب گفته می شود .

برای تعیین میزان شدت آلودگی فاضلاب بعد از نمونه برداری از فاضلاب و ارسال آن به آزمایشگاه معتمد محیط زیست ، آزمایشهای فیزیکی مانند : درجه حرارت ، رنگ ، بو ، کدورت ، وسپس آزمایشهای شیمیایی مانند : BOD,COD,PH,TSS,TDS و آزمایشهای میکروبی انجام میشود .

 

انواع روش های و فرآیند های  تصفیه فاضلاب بهداشتی

  برای تصفیه فاضلاب بهداشتی فرآیند های مختلفی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از :

تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال (Activated Sludge)

تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده EAAS(Extended Areation Activated Sluge)

تصفیه فاضلاب به روش راکتور بیو فیلم با بستر متحرک MBBR(Moving Bed Biological Reactor)

تصفیه فاضلاب به روش راکتور بیولوژیکی MBR (Membrane Bioreactor)

 تصفیه فاضلاببه روش راکتورناپیوسته متوالی SBR(Sequence Batch REACTOR)

تصفیه فاضلاب به روش رشد چسبنده IFAS (Integrated Fixed Film Activated Sludge)

عوامل مهم در طراحی تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی

برای طراحی یک تصفیه خانه برای فاضلاب بهداشتی  ابتدا بهتر است  نمونه ای از فاضلاب را به آزمایشگاه فرستاد و سپس با بررسی آنالیز ها و مشخص شدن حجم فاضلاب و انتخاب محل برای تصفیه خانه نسبت به طراحی آن اقدام شود .

قیمت تصفیه خانه فاضلاب

قیمت تصفیه خانه فاضلاب به عوامل گوناگونی  بستگی دارد مانند مقدار آلودگی فاضلاب ، حجم  فاضلاب ، استاندارد خروجی فاضلاب ، تجهیزات و دستگاه ها مورد استفاده در تصفیه خانه ، فرآیند طراحی شده برای تصفیه خانه فاضلاب و ...

شرکت زرین آب پایه ژرف یکی از شرکتهای سازنده تجهیزات تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی می تواند کلیه تجهیزات و دستگاه های تصفیه فاضلاب را بالاترین استاندارد ساخته و تحویل کارفرما نمایید.

 

برای ساخت تصفیه فاضلاب بهداشتی از طریق شرکت زرین آب ژرف، بهترین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب را تهیه کنید. بخش فاضلاب شامل مواد جامد و مایعی است که بخش مایع آن ، همان آبی است که برای مصارف مختلف از آن استفاده می کنیم و دچار آلودگی شده است و این فاضلاب در آب های سطحی و زیر زمینی تخلیه می شود. در واقع فاضلاب شامل آبی است که برای مصارف مختلف استفاده شده است و کیفیت خود را از دست داده و آلوده می شود. فاضلاب آلوده برای محیط زیست مضر بوده و به همین دلیل باید پیش از ورود به طبیعت ، تصفیه شود. انواع تصفیه فاضلاب بهداشتی برای تصفیه سازی آب ها طراحی و ساخته شده اند. با استفاده از طراحی تصفیه خانه فاضلاب می توان ، کیفیت آب را حد مطلوبی بالا برد و آن را تصفیه سازی کرد.

 

شرکت زرین آب ژرف با داشتن تجربه، نیروی متخصص و همچنین تجهیزات مدرن و پیشرفته قادر به اجرای انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی قیمت ارزان، کیفیت و تنوع بالا می باشند.  

 

اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی

 

با اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی ، می توان ذرات و مواد معلق موجود در فاضلاب را حذف نمود و مواد آلی بیولوژیکی را به مواد معدنی غیر مضر تبدیل کرد. همچنین استفاده از قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی موجب از بین رفتن مواد سمی شده و پاتوژن ها و پارازیت ها را نیز حذف می نماید. همانطور که گفته شد، امکان ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی در طرح های متنوع چون ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی خانگی، طراحی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و... می باشد.

 

ویژگی تصفیه فاضلاب بهداشتی

 

استحکام بالا، سازگاری با محیط زیست، قیمت ارزان ، مقاومت بالا در برابر نشتی، استحکام در برابر خوردگی توسط مواد شیمیایی از جمله مهترین ویژگی های قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی صنعتی و مسکونی است که امروزه می توانید در طراحی تصفیه خانه فاضلاب مختلف مشاهده نمائید. واحد پیش ساخته ی تصفیه فاضلاب که امکان جابجایی به محیط مختلف را داشته باشد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی برای محیط های مختلف مانند مناطق روستایی ، محیط های کارگاهی ، صنعتی و... امکانپذیر است. قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی شامل سازه ای است که از تجهیزات مختلف ساخته شده است و بسیار به صرفه می باشد. با استفاده از قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می توان در زمان و هزینه صرفه جویی کرد.

 

طراحی تصفیه خانه فاضلاب

 

اهمیت اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی بسیار آشکار است و نیاز است که آب فاضلاب پیش از ورود به طبیعت تصفیه شود. این کار با هدف تامین شرایط بهداشتی برای افراد ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و استفاده ی مجدد از فاضلاب استفاده می شود. قیمت طراحی تصفیه خانه فاضلاب ارتباط مستقیم با مدل و همچنین ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی دارد. به طور کلی قیمت قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی بسیار مناسب است زیرا اگر بخواهید هر یک از قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی را به صورت جداگانه تهیه کنید ، هزینه ها بسیار بیشتر خواهد بود. در نتیجه می توانید برای اطلاع از انواع و قیمت قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی صنعتی و خانگی ،  با کارشناسان شرکت زرین آب ژرف تماس بگیرید. این مجموعه قادر به ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به شما مشتریان گرامی می باشند.

 

کاربرد اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی

 

تولید فاضلاب از اجتناب ناپذیر ترین و طبیعی ترین فعالیت ها در زندگی است و در فعالیت های مختلف خانگی ، صنعتی ، خدمات و.... ، فاضلاب تولید می گردد. از طرفی جمعیت انسان ها در حال افزایش بوده و نیاز به آن نیز بسیار افزایش یافته است. به همین دلیل برای برخی از مصارف می توان با تصفیه سازی فاضلاب ، از آن استفاده نمود. به طور کلی انواع تصفیه فاضلاب شامل تصفیه فاضلاب فیزیکی ، تصفیه فاضلاب شمیایی و تصفیه فاضلاب بیولوژیکی می باشد. ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی برای تصفیه سازی فاضلاب های مختلف انجام می شود. در ادامه به کاربرد تجهیزات تصفیه فاضلاب می پردازیم:

 

  • تصفیه فاضلاب کمپ ‌ها
  • تصفیه فاضلاب بیمارستان‌
  • تصفیه فاضلاب منازل و مجتمع‌ های مسکونی
  • تصفیه فاضلاب ساختمان های اداری و تجاری
  • تصفیه فاضلاب مناطق با شرایط سخت برای اتصال به شبکه فاضلاب

 

سفارش ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی

 

در فاضلاب وجود باکتری ها و مواد شوینده و... موجب ایجاد آلودگی می شود البته باید گفت که دو نوع فاضلاب داریم که یکی از آن شامل آب حاصل از فرایند شستشو می باشد و دیگری فضولات است. ورود این فاضلاب ها به محیط زیست می تواند منشا بیماری ها باشد و برای محیط زیست ضرر زیادی داشته باشد. امروزه از تصفیه فاضلاب بهداشتی ، می توان فاضلاب را تصفیه سازی کرد. برای درخواست و ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی می توانید با شرکت زرین آب ژرف تماس بگیرید. این مجموعه سال هاست که توانسته در زمینۀ اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی مسکونی و همچنین صنعتی و تجاری فعالیت داشته باشد و بتواند با بهره گیری از تکنولوژی روز، بهترین اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی را پیاده سازی نماید. قسمت های پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی شامل بخش هایی است که برای پیش تصفیه و تصفیه ی اصلی به کار می رود.

 

بدین ترتیب برای سفارش طراحی تصفیه خانه فاضلاب با قیمت ارزان و کیفیت بالا می توانید از طریق شرکت زرین آب ژرف ، اقدام نمایید. این مجموعه مناسب ترین قیمت ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی را در نظر گرفته است.

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :