10 / 10
از 13 کاربر

بلوئر هوادهی فاضلاب

بلوئر هوادهی فاضلاب : بلوئر هوا در اکثر صنایع مانند صنایع تصفیه آب و فاضلاب ، صنایع نساجی ، نفت و گاز ، مراکز پرورش ماهی و آبزیان و ... استفاده می شود . بلوئر هوا به عنوان دمنده هوا عمل می کند و اصطلاحا به آن دمنده هوا نیز گفته می شود . در صنعت تصفیه فاضلاب برای تامیین اکسیژن باکتری های هوازی از بلوئر استفاده می شود . بلوئر و یا دمنده هوا در انواع مختلفی مانند بلوئر های لوب دار ( سه لوب ، دو لوب ) ، بلوئر ساید چنل ( Side Chanel) ، بلوئر های با دمنده های جابجایی مثبت و دمنده های روتس هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . شرکت زرین آب پایه ژرف یکی از شرکتهای پیشرو در تصفیه آب و فاضلاب آمادگی می تواند  تمامی سفارشات درزمینه انواع بلوئر های هوادهی را با ظرفیت های مختلف تهیه و تحویل نماید .

 بلوئر های ساید چنل (Side Chanel Blower  ) : ساید چنل ها برای استفاده در مخازن با ارتفاع کم ( حدود2 الی 5/2 متر ) وظرفیت کم کاربرد دارند . برای حجم بالا بهتر است از بلوئر های روتس استفاده شود .

 

مزایای بلوئر ساید چنل :

1-قیمت مناسب نسبت به بلوئر های روتس

2-صدای کم

3-نصب و نگهداری  ساده

4-اشغال فضای کم

5-عدم نیاز به روغنکاری

بلوئر روتس (Roots Blower) : از بلوئر های روتس (دوار با جابجایی مثبت ) برای دبی و حجم بالا استفاده میشود از ویژگی های مهم بلوئر های روتس استهلاک بسیار پایین و دائم کار بودن  آن است . اما یکی از معایب آن تولید صدای زیاد و ناهنجار است و به همین منظور در ورودی و خروجی دمنده از صدا گیر استفاده می شود .

 

مزایای بلوئر روتس :

1-نصب و نگهداری آسان

 2- عمر طولانی

 3- دائم کار بودن

 4- کارایی و راندمان بالا

 5- امکان استفاده در ظرفیتهای بالا

 کاربرد بلوئر در صنعت تصفیه آب و فاضلاب :یکی از تجهیزات اصلی و مهم در هر تصفیه خانه بلوئر هوادهی است . در تصفیه بیولوژیکی هوازی برای تامیین اکسیژن باکتری های هوازی از بلوئر هوادهی یا دنده هوا استفاده می شود . هوای مورد نیاز باکتری های هوازی در مخزن هوادهی بوسیله دیفیوزر حباب درشت و یا حباب ریز توزیع می شود . در تمام فرآیندهای تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده (EAAS) و (MBBR) و (MBR) و ( IFAS) از بلوئر هوا و یا ساید چنل استفاده می شود .برای سفارش و انتخاب بلوئر هوادهی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب باید به میزان دبی فاضلاب ، شدت آلودگی فاضلاب ، ارتفاع مخزن هوادهی و شرایط محیطی توجه شود .

 

شستسوی معکوس فیلتر شنی بوسیله بلوئر: فیلتر های شنی بعد از مدتی نیاز به شست و شو دارند برای فیلتر های شنی بتنی شهری و نیز فیلتر های شنی فلزی با ظرفیت بالا برای بکواش فیلتر شنی از بلوئر استفاده میشود .

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :